امیر پوردستان: نیروهای مسلح ایران غافلگیر نمی شوند، موقعیت داعش را شناسایی می کنیم؛ تمام گردان ها در مرزها مستقر هستند

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان ظهر امروز در یادواره شهدای شهرستان خوانسار و گرامیداشت حماسه 25 دی ماه مردم خوانسار اظهار کرد: یکی از درس های بزرگی که حضرت فاطمه الزهرا(س) به ما می دهند درس ولایت مداری است و ابعاد شخصیتی فاطمه الزهرا(س) مانند قبر ایشان گمنام مانده است.

امیر پوردستان: نیروهای مسلح ایران غافلگیر نمی شوند، موقعیت داعش را شناسایی می کنیم؛ تمام گردان ها در مرزها مستقر هستند

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: یکی از مؤلفه های قدرت ایران حضور مردم در صحنه های سیاسی است و حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر اقتدار ایران را به دشمنان نشان می دهد و ضربه نهایی را به دشمن می زنیم.

وی توضیح داد: یکی از اصلی ترین کارهای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در پادگان های مرزی رصد تمام حرکات دشمنان است؛ راستا هواپیماهای آمریکا و شناورهای آنان در دریای مدیترانه را شناسایی و تحلیل می کنیم و مطمئن باشید نیروهای مسلح ایران غافلگیر نخواهند شد.

اقتدار امروز به سبب خون پاک شهداست

پوردستان ادامه داد: اگر دشمنی بخواهد اراده خودش را عملی کند، با پاسخ کوبنده و پشیمان نماینده نیروهای مسلح روبه رو خواهد شد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: روح بزرگ، انسان را از بستر گرم بلند می نماید و آرامش دیگران را بر آرامش و آسایش خود ترجیح می دهد و در برابر آماج تیرهای دشمنان ایستادگی می نماید تا دین و اسلام باقی بماند؛ شهدا با همین قاطعیت جنگیدند و مانند امام حسین(ع) صادقانه در طبق اخلاص جنگیدند اما ذلت و خواری ملت را نپذیرفتند و امروز این عزت و اقتدار به سبب خون های پاک شهداست.

وی گفت: شهدا سوختند تا جامعه گرما پیدا نمایند و به راستا خودش برسد و امروز این عزت و سربلندی به برکت خون پاک شهداست؛ اگر امروز نظام جمهوری اسلامی به عنوان ام القرای منطقه شناخته شده و چشم تمامی مستضعفان به ایران دوخته شده، به برکت خون شهداست که در زیر بیرق ولایت حرکت کردند و این اقتدار را سبب شدند.

برنامه های دشمن برای براندازی یکی پس از دیگر درحال اجرا بوده است

پوردستان توضیح داد: دشمن دست بردار نیست و فرایند تهدیدات دشمن از ابتدای پیروزی انقلاب آمریکا در منطقه یکی پس از دیگری طراحی می گردد و رفتار آنان براندازی نظام بوده است.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: کشور ما یک کشور وابسته بود و از همان ابتدای انقلاب آمریکایی ها ایران را تحریم کردند و بلافاصله موج ترور و بمب گذاری راه انداختند و چندین کودتا را ساماندهی کردند و ناامنی هایی را در استان های شرق و غرب شروع کردند.

وی گفت: امروز دشمن با شکل تازه ای از تهدیدات و با جنگ ترکیبی وارد شده است و آمریکایی ها از جنگ ویتنام و خلیج فارس و جنگ دنیای دوم تجربه گرفت و به این نتیجه رسیدند که با جنگ فرسایشی نمی توانند به هدف برسند.

آمریکا جنگ ترکیبی را در دستور کار قرار داده است

پوردستان اضافه کرد: دشمن به وسیله راهبرد ترکیبی به عنوان عملیات سریع و قاطع استفاده کردند و به وسیله فضای فرهنگی و مالی و مجازی هجوم آوردند و مولفه های جنگ ترکیبی نخستین بعد آن تهدیدات شبه سخت است و بازیگران آن گروهک های تروریستی هستند و با تاکتیک ویروسی حمله می نمایند و دومین اقدام آنان این است که نیروهای مقابله نماینده را از بین می برند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: داعش در اصل برای مقابله با جمهوری اسلامی به وجود آمده و آمریکا وقتی داعش به بلوغ رسید به سمت مرزهای ایران هدایتش کردند و در مرز عراق مستقر شدند، اما موقعیت داعش را ما شناسایی می کنیم و تمام گردان ها در مرزها مستقر هستند.

وی تاکید نمود: ما برای دفاع از مرز جنوبی و شرق کشور طرح آمادگی دفاعی داریم و خط قرمز ستاد کل نیروهای مسلح حفظ مرزهاست و هرکس وارد مرز گردد مورد هدف قرار می گیرد.

اهرم فشار آمریکا در افغانستان با پول عربستان و امارات

پوردستان بیان نمود: فضای نیابتی که آمریکایی ها در کشور ما ایجاد کردند، ممکن است در بعضی مناطق کشور به نوعی برداشته شده باشد اما عمده ترین نیروهای داعش که بالغ بر 7 هزار نفر در خاک افغانستان مستقر هستند و با پول عربستان و امارات سلاح تهیه می نمایند و آمریکایی آن ها را نگه داشتند تا اهرم فشاری برعلیه ایران و سوریه و چین باشند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: اشراف اطلاعاتی خوبی بر داعش است و موقعیت استقراری آن ها برای ما تعیین است؛ یکی دیگر از مؤلفه های ترکیبی دشمن جنگ نرم است امروز جنگ نرم و فضای سایبری یکی از تاکید های رهبر معظم انقلاب است و دشمن روی آن سرمایه گذاری نموده است.

وی بیان نمود: یکی از مؤلفه های دیگر دشمن جنگ مالی است و دشمن در ابتدای پیروزی انقلاب تحریم مالی کرد و حلقه های تحریم به حدی بود که در دولت ترامپ به آن مادر تحریم ها گفته می گردد؛ امروز دشمن جنگ ارزی را پیاده نموده است و تأکید رهبر معظم انقلاب شکسته شدن آقایی دلار است.

جنگ روانی برای نشان دادن قدرت خود و ناکارآمدی نظام

پوردستان بیان کرد: تحریم ارزی در یک روز 40 درصد اقتصاد چین را فلج کرد و متکی شدن به اقتصاد مقاومتی که یک اقتصاد درون زاست تنها راه مقابله با تحریم هاست.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: به وسیله بیوتروریسم با محورهای ترکیبی جنگ روانی گسترده ای را به وسیله شبکه مجازی منتشر می نماید تا مردم را نگران و ناامید کند و از دست رفت مملکت و ناکارآمد جلوه دهد و خود را قدرت بزرگ دنیا بداند.

وی گفت: امروز آمریکا در ضعیف ترین و بدترین شرایط واقع شده است و در سال 2001 که به غرب آسیا حمله کرد 30 کشور حمایتش می کرد اما دیگر امروز کشور آمریکا در داخل کشور خودش هم با مشکل روبرو است و بدهکارترین کشور دنیاست و از طرفی ناامنی مالی و فرهنگی و تبعیض نژادی در داخل کشورش بیداد می نماید.

منبع: انتخاب
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 16 دی 1398 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 594

به "امیر پوردستان: نیروهای مسلح ایران غافلگیر نمی شوند، موقعیت داعش را شناسایی می کنیم؛ تمام گردان ها در مرزها مستقر هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیر پوردستان: نیروهای مسلح ایران غافلگیر نمی شوند، موقعیت داعش را شناسایی می کنیم؛ تمام گردان ها در مرزها مستقر هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید