بوئینگ از هواپیمای راز آلود خود رونمایی می کند

به گزارش مجله جگوار، بوئینگ از هواپیمای راز آلود خود رونمایی می کند که قرار است قدرت هوایی را متحول کند.

بوئینگ از هواپیمای راز آلود خود رونمایی می کند

شرکت هواپیمایی بوئینگ از هواپیمای نو و رمزآلود خود رونمایی می کند. بر اساس پست توییتری BOEING DEFENSE این هواپیمای نو از طریق Phantom Works، بخش طراحی پیشرفته بوئینگ، طراحی شده است. این هواپیما با سبک Batmobile مطابقت دارد. اما همچنان از جزئیات این هواپیما خبری نیست و پیشگویی ها ادامه دارد.

شرکت بوئینگ، یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان هواپیما در جهان، آمادگی خود را برای معرفی یک هواپیمای نو قوی که به عنوان تغییری در آینده نیروی هوایی خواهد بود، اعلام می کند.

بوئینگ در مورد این که دقیقا کجا و چه زمانی از هواپیما در روز سه شنبه نمایی خواهد شد، ادعا می کند اطلاعات بیشتر بعدا آشکار خواهد شد زمانی که Telegraph Travel با آن ها تماس بگیرد.

اما هواپیمای اسرارآمیز مظنون به یک هواپیمای فضایی نو است که در پی قدم های هواپیمای بوئینگ X-37B است. ابتدا برای پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) ساخته شده و عمدتا برای مأموریت های طبقه بندی شده و آزمایش فناوری های مختلف هواپیمایی از جمله هوافضا به کار گرفته شده است به گفته نیروی هوایی ایالات متحده، دستگاه های پرواز، هدایت و ناوبری، حفاظت حرارتی، عایق سازی، نیروی دریایی و دستگاه های ورود مجدد مورد ارزیابی قرار می گیرند.

در اوایل سال جاری بوئینگ از طریق آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاع (DARPA) پنتاگون انتخاب شد تا فضاپیمای فضایی XS-1 را توسعه دهد. DARPA می گوید:

این هواپیما اولین کلاس نو از هواپیماهای هیومسون است که دسترسی کم هزینه به فضا را فراهم می کند.

دیگران معتقد هستند هواپیمای رمزآلود یک هواپیمای نو الکتریکی با یک موتور سشوارمانند است که اجازه می دهد هواپیما به صورت عمودی از زمین بلند شود و بر زمین بنشیند.

این پیشگویی ها به این دلیل دستاورد اخیر بوئینگ Aurora Flight Sciences است که در سال گذشته قراردادی برای ساخت هواپیمای LightningStrike VTOL (عمودی بلند شدن و فرود آمدن) برای رقابت طراحی DARPA امضا کرد. گزارش شده که Aurora هواپیماهای الکتریکی را برای پروازهای طولانی مدت برای هر دو هدف تجاری و نظامی توسعه داده است.

هواپیما XV-24A برای اولین بار در تاریخ است که مجموعه ای از ویژگی های منحصربه فرد از جمله توزیع مجرای هیبرید الکتریکی و سیستم حرکتی الکتریکی هم زمان با نوآوری هم زمان دارد.

این هواپیمای نو VTOL گزارش می دهد که بهره وری شناور هواپیما به 70 درصد، از 60 درصد افزایش یافته است و افزایش بار حداقل 40 درصدی از وزن ناخالص آن، 10000 تا 12000 پوندی را می تواند حمل کند؛ اما ساختار تکنولوژی مجرای فن این با شبیه سازی هواپیمای رمز و راز بوئینگ مطابقت ندارد.

هواپیما نو نیز می تواند یک نسخه از Phantom Swift، هواپیمای VTOL خود بوئینگ واقع شود که در ابتدا به عنوان یک پیشنهاد برای رقابت با Aurora مطرح شد. این یک دستاورد بزرگ برای بوئینگ است بعد از 747 که در هواپیمایی آمریکا پرواز کرد و فردای آن روز در دترویت بود.

منبع: کجارو / The Daily Telegraph
انتشار: 29 اسفند 1400 بروزرسانی: 29 اسفند 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 2035

به "بوئینگ از هواپیمای راز آلود خود رونمایی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوئینگ از هواپیمای راز آلود خود رونمایی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید