بیانیه باشگاه پیکان در مورد اتفاقات ملاقات با ذوب آهن؛ در میدان اخلاق هم شکست خوردند

به گزارش مجله جگوار، باشکاه پیکان در بیانیه ای با اشاره به اتفاقات ملاقات معوقه هفته سوم مقابل ذوب آهن اصفهان، بیان کرد که رقیب شان در میدان اخلاق هم شکست خورده است.

بیانیه باشگاه پیکان در مورد اتفاقات ملاقات با ذوب آهن؛ در میدان اخلاق هم شکست خوردند

به گزارش خبرنگاران، باشکاه پیکان با اشاره به اتفاقات ملاقات معوقه هفته سوم مقابل ذوب آهن اصفهان بیانیه ای به توضیح زیر منتشر کرد:

با گذشت دو دهه از شروع فوتبال حرفه اى در ایران و ضروریت تبعیت و تمکین اهالی فوتبال در برابر قوانین، برخى رفتارهاى غیر حرفه اى نشانگر نبود ظرفیت پذیرش شکست و نتیجه کوشش دو تیم در زمین بازى است.

بازندگان نتیجه به همین دلیل متوسل به بهانه هاى ساختگى و توهمات خودساخته اى مى شوند که تنها موجب تشویش اذهان عمومى و تقدم حاشیه بر متن فوتبال خواهد شد.

فصل گذشته باشگاه پیکان در ملاقات مقابل ذوب آهن از ناحیه تغییر تصمیم داور مسابقه متضرر شد، اما در قبال اجراى قانون تمکین کرد. حال آنکه سرمربى امروز ذوب آهن در آن بازى راهنمایی پیکان را بر عهده داشت و تصور مى کردیم رعایت اخلاق و اصول حرفه اى از اولویت هاى مورد توجه ایشان است.

مایه تاسف است که رقیب، پس از شکست در رقابت جوانمردانه داخل زمین به بازى ناجوانمردانه تهمت و افترا در بیرون از زمین روى آورده و شکستى دیگر را این بار در بیرون از زمین بازى با عبور از اصول اخلاقى و حرفه اى براى خودش رقم می زند.

به همین دلیل پیرو برخى ادعاهاى کذب مطرح شده در مورد مسابقه اخیر تیم هاى فوتبال پیکان و ذوب آهن در هفته سوم رقابت هاى لیگ برتر که با شایستگى، برترى واضح و پیروزى پیکان به سرانجام رسید ضروری است مواردى را به اطلاع رسانه هاى محترم و عموم علاقمندان به فوتبال کشور برسانیم.

یکم:

بر اساس قوانین و مقررات تنظیم برنامه مسابقات بر عهده سازمان محترم لیگ برتر فوتبال کشور بوده و در حدود اختیارات باشگاه ها نیست. بر این اساس باشگاه ها مى توانند نظرات و دیدگاه هاى خود در مورد تاریخ برگزارى مسابقات را به اطلاع سازمان لیگ رسانده و در نهایت در مقابل تصمیم این سازمان تمکین نمایند. تعویق مسابقه تیم هاى پیکان و ذوب آهن که هر دو نمایندگانى در تیم فوتبال امید داشته اند و در مقطع فیفا دى مى توانستند با ترکیب کامل مقابل یکدیگر صف آرایى نمایند، به درخواست باشگاه پیکان و با مساعدت و موافقت سازمان محترم لیگ اجرا شده و در صورتى که تیم میهمان تمایلى به حضور ملى پوشانش در این مسابقه نداشت مى توانست، قبل از بازى و نه پس از شکست به این موضوع اعتراض کند و مجموعه پیکان نیز بدون تردید در این زمینه پذیراى تصمیم نهایى متولى برگزارى رقابت ها بوده و خواهد بود.

دوم:

مسئولیت انتخاب و معرفى ورزشگاه محل برگزارى مسابقه بر عهده باشگاه میزبان و مسئولیت تأیید آن باز هم بر عهده سازمان لیگ و هیئت هاى فوتبال بوده و هیچ باشگاهى در صندلی تأیید یا رد صلاحیت ورزشگاه هاى کشور به منظور برگزارى مسابقات نبوده و نیست.

از سویى به نظر مى رسد برخى از باشگاه ها از سوابق میزبانى ورزشگاه انقلاب کرج در برگزارى مسابقات لیگ برتر بى خبر بوده اند یا حتى آگاه نیستند که مسابقه هفته دوم تیم هاى طرفدار و پیکان به میزبانى طرفدار در همین ورزشگاه برگزار شده و تا کنون خصوصاً پیش از شکست اخیر باشگاه ذوب آهن چنین اشکالى به برگزارى بازى هاى لیگ برتر در این ورزشگاه وارد نیامده است. بعلاوه ادعاى عدم استفاده از کاور زمین در هنگام بارندگى بر اساس تصاویر و مستندات موجود اساساً کذب بوده و طبیعتاً روز بازى به منظور برگزارى مسابقه کاورهاى ویژه از روى زمین برداشته شده است.

سوم:

بر مبناى ادعاى باشگاه ذوب آهن اقامت دو تیم در یک هتل خلاف مقررات است که بر اساس عرف و قوانین چنین ممنوعیتى در مورد محل اقامت تیم ها وجود ندارد. در عین حال با توجه به اینکه تمام اردوهاى تیم فوتبال باشگاه پیکان قبل از تمامى مسابقات خانگى در هتل مورد نظر برگزار مى گردد، تیم میهمان مى توانسته نسبت به تغییر محل اردوى خودش در تهران اقدام کند و اعتراض به این موضوع از عجایب کم نظیر در بیانیه فوق الذکر به نظر مى رسد.

چهارم:

برخى از موارد ذکر شده در مصاحبه مطبوعاتى سرمربى محترم باشگاه ذوب آهن، روابط عمومى بعلاوه بیانیه این باشگاه مصداق روشن نشر اکاذیب افترا و تشویش اذهان عمومى است که باشگاه پیکان نسبت به تنظیم شکایت رسمى و قانونى در این خصوص اقدام خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 آذر 1400 بروزرسانی: 20 آذر 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1925

به "بیانیه باشگاه پیکان در مورد اتفاقات ملاقات با ذوب آهن؛ در میدان اخلاق هم شکست خوردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه باشگاه پیکان در مورد اتفاقات ملاقات با ذوب آهن؛ در میدان اخلاق هم شکست خوردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید