خبرنگاران برنامه های دهه امامت و ولایت با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می گردد

به گزارش مجله جگوار، مشهد- خبرنگاران- معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: در دهه امامت و ولایت برنامه های متنوعی در این استان به صورت مجازی و با رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی برگزار می گردد.

خبرنگاران برنامه های دهه امامت و ولایت با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می گردد

محمد صادق براتی روز شنبه در نشست هماهنگی برنامه های دهه امامت و ولایت خراسان رضوی اضافه نمود: شیوع بیماری کرونا و نحوه انتقال آن باعث شد بسیاری از مراسم و تجمع های مذهبی با محدودیت هایی روبرو گردد.

وی ادامه داد: فضاسازی مناسب و متناسب با ایام عید قربان و غدیر، فضاسازی محیط های اداری مشهد و سراسر استان، راه اندازی کاروان های سرود خوانی و اجرای برنامه های شاد با مشارکت نهادهای فرهنگی و آستان قدس رضوی، خطبه خوانی غدیر در فضای باز مساجد با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی، خطبه خوانی غدیر در فضای مجازی با مشارکت گروه ها و نهادهای مختلف مذهبی و اجتماعی، پویش خادمان علوی، فراوری محتواها و بسته های فرهنگی بخشی از برنامه های فرهنگی عید قربان تا غدیر خم در این استان است.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: برگزاری مراسم شعرخوانی و نشست های فرهنگی در فضای مجازی، حضور پر رنگ کانون های فرهنگی و هنری مساجد و استفاده از ظرفیت آنان در فضای مجازی از دیگر برنامه های این دهه است.

وی اضافه نمود: برنامه ریزی برای بچه ها و نوجوانان به منظور بهره مندی بیشتر و درک مبانی غدیر و استفاده از فضای معنوی دهه امامت و ولایت در دستور کار نهادهای فرهنگی و بنیاد بین المللی غدیر خم واقع شده است.

براتی ادامه داد: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ادامه یاری های مومنانه به اقشار آسیب پذیر، مرحله دوم این یاری ها شروع شده و با همکاری و همراهی مسوولان، نهادهای مردمی، مذهبی و خیران با عنوان احسان علوی در دهه ولایت و امامت با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد.

وی گفت: طرح زیارت نیابتی بارگاه منور رضوی به صورت آزمایشی در وزارت کشور و در ایام عید غدیر انجام می گردد که در صورت پیروز بودن، در مناسبت های بعدی در تمامی وزارتخانه ها اجرا می گردد.

معاون استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه فراوری برنامه های فرهنگی در فضای مجازی از زمان شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است، اضافه نمود: با اینکه فراوریات فاخر و محتواهای فرهنگی مناسبی در ایام مختلف سال در فضای مجازی در حال نشر است اما این برنامه ها از انسجام لازم برخوردار نبوده که لازم است در دهه امامت و ولایت فراوریات فرهنگی با انسجام و هماهنگی بیشتر فراوری و منتشر شوند.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1164

به "خبرنگاران برنامه های دهه امامت و ولایت با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران برنامه های دهه امامت و ولایت با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید