دولت ترامپ به فریبکاری درباره توزیع واکسن متهم شد

به گزارش مجله جگوار، فرمانداران چندین ایالت آمریکا، دولت ترامپ را به نیرنگ و فریبکاری در رابطه با قول توزیع فوری میلیون ها دوز واکسن کووید-19 از ذخایری که وزیر بهداشت مستعفی این کشور اذعان کرد وجود خارجی ندارند، متهم کردند.

دولت ترامپ به فریبکاری درباره توزیع واکسن متهم شد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سردرگمی درباره تامین واکسنی که قول آن به فرمانداران آمریکایی داده شده بود، در روزهای اخیر به دنبال بروز کمبودهایی رویت شد و سیستم بهداشت و درمان نیویورک هم برنامه های واکسیناسیون آینده را لغو کرد.

از ماه گذشته که مقام های فدرال آمریکا دو واکسن فایزر-بیون ان تک و مدرنا را تایید کردند، تنها 10.6 میلیون آمریکایی برای یک مرحله واکسن دریافت کردند. این کمتر از 20 میلیون واکسیناسیونی است که دولت ترامپ وعده داد تا خاتمه 2020 انجام گردد.

شماری از فرمانداران آمریکایی از صحبت های الکس آزار، وزیر بهداشت مستعفی آمریکا درباره اینکه ذخیره واکسن وجود ندارد، شوکه شده اند. کیت براون، فرماندار اورگان در پیامی توییتری نوشت: آگاه شدم که انتقال واکسن از ذخیره ملی وجود نخواهد داشت چون اصلا واکسن ذخیره ای وجود ندارد. این یک فریبکاری در سطح ملی است. دولت شرح دهد.

روزنامه واشنگتن پست روز آدینه گزارش داد، این دولت فدرال ذخیره واکسن خود را در اواخر ماه دسامبر کاهش داد و هیچ ذخیره دوز به جامانده ای وجود ندارد. به دنبال آن، الکس آزار در مصاحبه با ان بی سی نیوز گفت واکسن های مورد بحث به ایالت ها تحویل شده است.

گاوین نیوزوم، فرماندار کالیفرنیا هم گفت، الکس آزار و مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا در یک کنفرانس خبری متعهد به تامین واکسن شده بودند. او اضافه کرد: بعد ما متوجه شدیم که این را انکار می نمایند یا به هر دلیلی نمی توانند این مقدار واکسن را ارسال نمایند.

دست کم هشت فرماندار دیگر که عمدتا دموکرات هستند، اظهارات مشابهی مطرح کردند. تونی اورز، فرماندار ویسکانسین این شرایط را سیلی به صورت توصیف کرد. جارد پولیس، فرماندار کلورادو هم عمیقا متاسف شد که الکس آزار به کشورش دروغ گفته است.

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا که چهارشنبه قدرت را به دست می گیرد، آدینه هدف واکسیناسیون 100 میلیون آمریکایی را معین کرد و گفت حدود یک سوم جمعیت کشورش را در 100 روز اول دولتش مصون می نماید.

منبع: عصر ایران
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1472

به "دولت ترامپ به فریبکاری درباره توزیع واکسن متهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت ترامپ به فریبکاری درباره توزیع واکسن متهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید