راز دنیا مردگان در غار هزارتوی شیطان!

به گزارش مجله جگوار، در رشته کوه های ردوپه کشور بلغارستان، یکی از اسرارآمیزترین و مرموزترین غارهای دنیا قرار گرفته است. غار گلوی شیطان! چه چیزی این غار را مرموز نموده است؟

راز دنیا مردگان در غار هزارتوی شیطان!

غار گلوی شیطان بلغارستان یکی از اسرارآمیزترین مکان های گردشگری دنیاست. این غار در 17 کیلومتری شهر دوین و در اعماق یک دره قرار گرفته است. اگر دوست دارید بیشتر از این مکان سحرآمیز بدانید، با خبرنگاران همراه باشید.

غار گلوی شیطان بلغارستان، غاری اسرارآمیز

بافت طبیعی بسیار منحصربه فرد این غار هر بازدیدکننده ای را متحیر می نماید. برای تصور این شگفتی ذکر همین نکته کافی است که ورودی این غار شبیه به سر شیطان است و در قسمت گلوی این شیطان آبشاری بزرگ قرار گرفته است و ساختمان آن از سنگ های قیمتی ساخته شده است.

غار گلوی شیطان بلغارستان علاوه بر نام جالبی که دارد به دلیل ویژگی های خاص و اسرارآمیزش یکی از جاذبه های گردشگری پرطرفدار برای گردشگر ها و همین طور مکانی ایده آل برای عکاسان محسوب می گردد. دهانه غار شکلی عجیب و خاص دارد که به اعتقاد بسیاری شبیه به دهان شیطان است و وقتی آرام آرام وارد غار می شوید انگار به سرزمینی مرموز وارد شده اید.

افسانه اورفئوس و غار گلوی شیطان

درباره این دنیای جادویی زیرزمینی روایت های بسیاری در میان مردم بلغارستان سینه به سینه منتقل شده است. یکی از معروف ترین آن ها افسانه اورفئوس است.

اورفئوس یکی از آوازه خوان ها و نوازندگان اساطیری یونان است. همسر اورفئوس که یکی از زیباترین زنان یونانی بود، بر اثر مار گزیدگی، جان خود را از دست داد و به دنیا زیرین منتقل شد.

اورفئوس که تحمل جدایی از همسرش را نداشت به دنیا مردگان رفت و توانست با نوای زیبای چنگ خود، خدای مردگان را به بازگشت همسرش راضی کند. تنها شرط خدای مردگان برای اورفئوس، نگاه نکردن به چهره همسرش بود. اورفئوس شرط را باخت و همسر او برای همواره به دنیا مردگان بازگشت.

بر طبق افسانه ها، پس از این اتفاق اورفئوس عاشق، از شدت ناراحتی به غار گلوی شیطان پناهنده شد و به مدت هفت شبانه روز گریست به طوری که از اشک های او چشمه معروف این غار پدید آمد.

بسیاری از مردم بلغارستان معتقدند از آنجایی که این چشمه از اشک های پاک اورفئوس به وجود آمده است، بنابراین خاصیت درمانی دارد. این باور یکی از عوامل بازدید از این غار است.

اگر به مطالب ترسناک گردشگری علاقه دارید، دره ارواح در ایران! را بخوانید.

شگفتی های طبیعی غار شیطان

زمین شناسان معتقدند این غار به دلیل آبشار معروف این منطقه به وجود آمده است. بعلاوه چشمه های هزارتویی در این غار وجود دارد که دقیقا معین نیست به کجا ختم می گردد.

دانشمندان و ماجراجویان بسیاری کوشش نموده اند تا بفهمند انتهای آب های این غار به کجا ختم می گردد ولی تا به امروز پیروز نبودند. دو غواص ماجراجو هم برای کشف این راز به آب زدند اما جسد آن ها هیچ گاه پیدا نشد!

پیشنهاد مطالعه: مطلب 5 شهر زیبای خاورمیانه کدام است؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 24 تیر 1401 بروزرسانی: 24 تیر 1401 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 2132

به "راز دنیا مردگان در غار هزارتوی شیطان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز دنیا مردگان در غار هزارتوی شیطان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید