رکاب زنان به خوان دوم رسیدند

به گزارش مجله جگوار، طرح ابتکاری از خانه تا مدرسه با دوچرخه با اهدای 20 دستگاه دوچرخه به دانش آموزان دبیرستان دوره دوم سلمان فارسی وارد فاز دوم شد.

رکاب زنان به خوان دوم رسیدند

مهدی نوروزی معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار منطقه 17 در این باره گفت: در فاز دوم این طرح 20 دستگاه دوچرخه به دانش آموزان دبیرستان دوره دوم سلمان فارسی اهدا و 2 خط دوچرخه در خیابان شهید متین و کوچه شهید قهرمانی ایجاد شد.

وی ادامه داد: طرح از خانه تا مدرسه با دوچرخه، پروژه خلاقانه ای بوده که با هدف توسعه فرهنگ استفاده از دوچرخه در منطقه 17 کلید خورده است.

نوروزی درباره نحوه اجرای این طرح در منطقه 17 گفت: فاز اول طرح با اهدای 100 دستگاه دوچرخه به دانش آموزان دبیرستان دوره دوم ابوریحان بیرونی شروع شد. دانش آموزان با عضویت داوطلبانه در طرح، در طول سال تحصیلی برای رفت وآمد در جهت خانه تا مدرسه از دوچرخه استفاده می نمایند.

به گفته نوروزی 37 دانش آموز و معلم مدرسه ابوریحان بیرونی که از دوچرخه های شخصی خود استفاده می کردند، به جمع رکاب زنان جهت خانه تا دوچرخه پیوستند و تعداد اعضای شرکت نماینده در فاز اول طرح به 137 دانش آموز و معلم رسید.

وی درباره اجرای فاز دوم طرح شرح داد: دانش آموزان رده سنی دبیرستان برای شرکت در این طرح انتخاب شده اند و برای تعداد دوچرخه های اهدایی محدودیتی وجود ندارد. البته این طرح فقط شامل مدارس پسرانه می گردد.

نوروزی سکونت در منطقه 17 را از شرایط اهدای دوچرخه ذکر کرد و گفت: جهت رفت وآمد دانش آموز روی نقشه منطقه معین و کدخوانی می گردد و در صورت ایمنی جهت و قرارنگرفتن در محدوده های بزرگراهی، نام دانش آموز در فهرست اعضای طرح قرار می گیرد. نام مدرسه و فهرست دانش آموزان واجد شرایط هم از سوی اداره آموزش وپرورش منطقه به مدیریت شهری اعلام می گردد و فعلاً شرایط شرکت دانش آموزان یا شهروندان به صورت مستقل وجود ندارد.

کلاه ایمنی، قفل و دوچرخه بند از تجهیزاتی است که برای ایمنی و پیشگیری از سرقت دوچرخه ها به دانش آموزان اهدا می گردد و رکاب زنان تحت پوشش بیمه حوادث قرار می گیرند.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار منطقه 17 ایجاد زیرساخت های لازم و توسعه خطوط دوچرخه را از برنامه های فاز سوم این طرح گفت و گفت: جهتهای دسترسی مدارسی که در طرح شرکت نموده اند، با نصب علائم ترافیکی ایمن سازی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 585

به "رکاب زنان به خوان دوم رسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکاب زنان به خوان دوم رسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید