سازمان جهانی بهداشت: کووید، 19 ریشه کن نخواهد شد

به گزارش مجله جگوار، مقام های ارشد سازمان جهانی بهداشت می گویند کووید-19 به رغم واکسیناسیون گسترده و برنامه های تزریق واکسن تقویتی ریشه کن نخواهد شد.

سازمان جهانی بهداشت: کووید، 19 ریشه کن نخواهد شد

به گزارش ایرنا، تارنمای هیل نوشت: مقامات سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس خبری گفتند با وجود نوآوری ها در توسعه و تحقیقات درباره واکسن، ویروس کرونا از بین نخواهد رفت و احتمالا مانند آنفولانزا در بین جوامع در گردش خواهد بود.

شبکه خبری سی ان بی سی آمریکا هم گزارش داد کارشناسانی مانند مایک رایان، مدیر اجرایی برنامه فوریت های سلامت در سازمان جهانی بهداشت در یک نشست خبری به خبرنگاران گفته اند که کووید-19 همچنان تغییر و تحول خود ادامه خواهد داد و به زودی ریشه کن نخواهد شد.

وی گفت: فکر می کنم که ویروس فعلا با ما خواهد بود و مانند ویروس های همه گیری آنفولانزا تحول پیدا خواهد نمود و به ویروس های دیگر تبدیل خواهد شد که بر روی بدن ما تاثیر خواهد داشت.

این در حالی است که نوع جهش یافته ویروس کرونا موسوم به دلتا که از سویه اولیه آن فراوری شده است اکنون بیشترین موارد ابتلای نو در آمریکا را تشکیل می دهد و اطلاعات کلینیکی در این کشور نشان داده است که ایمنی ناشی از واکسن های فایزر، مادرنا و جانسون اند جانسون به مرور کمتر می گردد و برای کنترل افزایش ابتلا های نو به واکسن های تقویتی احتیاج هست.

مقام های آمریکایی برآورد می نمایند که واکسن های تقویتی تا 20 سپتامبر (29 شهریور) آماده می شوند و گزارش های نو نشان می دهد که ناظران فدرال ممکن است به زمان بیشتری برای انجام تحقیقات درباره تاثیر آن ها بر سلامت احتیاج داشته باشند. آن ها می گویند دوز تقویتی واکسن فایزر ممکن است تنها واکسنی باشد که در اختیار است.

این در حالیست است که سازمان جهانی بهداشت قویا مخالف تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا در کشور های ثروتمند مانند آمریکا است. این سازمان می گوید چنین کشور هایی در حالی دوز سوم واکسن را تزریق می نمایند که هنوز در کشور های در حال توسعه و کمتر پیشرفته شهروندان دوز های اولیه واکسن کرونا را دریافت نکرده اند.

تدروس آدهانوم دبیرکل سازمان جهانی بهداشت خواهان تعویق تزریق واکسن های تقویتی کرونا دستکم تا سرانجام ماه جاری میلادی شده تا سایر کشور ها هم که در تزریق دوز اول ودوم واکسن کرونا عقب هستند به این قافله برسند.

منبع: فرارو
انتشار: 19 شهریور 1400 بروزرسانی: 19 شهریور 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1821

به "سازمان جهانی بهداشت: کووید، 19 ریشه کن نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: کووید، 19 ریشه کن نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید