شمار متقاضیان مستمری بیکاری در آمریکا از 36 میلیون نفر فراتر رفت

به گزارش مجله جگوار، وزارت کار آمریکا از ثبت حدود 3 میلیون تقاضای جدید برای دریافت مستمری بیکاری طی هفته منتهی به 9 می (20 اردیبهشت) و رسیدن آمار متقاضیان بیمه بیکاری در این کشور به بیش از 36 میلیون نفر خبر داد.

شمار متقاضیان مستمری بیکاری در آمریکا از 36 میلیون نفر فراتر رفت

به گزارش گروه بین الملل مجله جگوار به نقل از شبکه خبری ان بی سی، اداره آمار وزارت کار آمریکا روز پنج شنبه در گزارشی گفت که طی دوره یک هفته ای منتهی به 9 می (20 اردیبهشت) حدود 3 میلیون تقاضای جدید برای دریافت مستمری بیکاری در این کشور به ثبت رسیده است.

بر اساس گزارش های رسمی اداره آمار وزارت کار آمریکا، از اواسط ماه مارس (اواخر اسفندماه) تا سرانجام هفته منتهی به 9 می (20 اردیبهشت) حدود 36.5 میلیون نفر در آمریکا برای دریافت مستمری بیکاری فرم پر کرده اند که ثبت این میزان تقاضای بیکاری طی کمتر از دو ماه، در تاریخ آمریکا بی سابقه است.

در پی تشدید بحران کرونا در آمریکا و بیکار شدن تعداد زیادی از نیروی کار این کشور طی هفته های اخیر، شمار متقاضیان مستمری بیکاری در این کشور به طور بی سابقه ای افزایش یافته است.

شیوع ویروس کرونا در آمریکا نه تنها بخش بهداشت و درمان این کشور را دچار بحران جدی کرده، بلکه فعالیت بسیاری از کسب وکارها را به میزان چشمگیری کاهش داده و حتی برخی از آنها را به تعطیلی کشانده است، به طوری که طی این مدت چندین میلیون نفر از کارگران آمریکایی مشمول تعدیل نیرو شده اند.

اداره آمار وزارت کار آمریکا هفته گذشته گفت که تنها در ماه آوریل بیش از 20 میلیون نفر در این کشور شغل خود را از دست داده و نرخ بیکاری به 14.7 درصد رسیده است؛ رقمی که بالاترین نرخ بیکاری در آمریکا طی بیش از 80 سال اخیر به شمار می رود.

بر اساس آمارهای رسمی دولت آمریکا، تا به امروز بالغ بر 1.4 میلیون نفر در این کشور به ویروس کرونا (بیماری کووید-19) مبتلا شده اند که از این تعداد حدود 85 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

آمریکا هم از لحاظ تعداد مبتلایان و هم از لحاظ تعداد قربانیان کرونا، با اختلاف بسیار فاحشی نسبت به سایر کشورها در رتبه اول جهان قرار گرفته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1061

به "شمار متقاضیان مستمری بیکاری در آمریکا از 36 میلیون نفر فراتر رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار متقاضیان مستمری بیکاری در آمریکا از 36 میلیون نفر فراتر رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید