لذت طرفداران فوتبال از سافاری صحرای قطر

به گزارش مجله جگوار، سافاری صحرا یکی از فعالیت های مورد علاقه فوتبالدوستانی است که برای جام جهانی به قطر می آیند.

لذت طرفداران فوتبال از سافاری صحرای قطر

یکی از نقاط خاص دنیا که در آن صحرا و دریا در 50 کیلومتری مرکز دوحه به هم می رسند این روز ها میزبان بسیاری از گردشگران خارجی است و لحظات فراموش نشدنی را برای هواداران فوتبال از نقاط مختلف دنیا رقم می زند.

سافاری در بیابان با خودرو های 8 سیلندر 4*4 انجام می گردد. وسایل نقلیه از شیب های تند بالا و پایین می روند و بین تپه های شنی طلایی پیشروی می نمایند.

سافاری صحرا، که در آن شرکت نمایندگان شانس استفاده از وسایل نقلیه 4*4 را دارند، می تواند با موتور سیکلت و ATV نیز انجام گردد.

شتر ها و شاهین های معروف قطر در محوطه سافاری که مجهز به پرچم 32 کشور شرکت نماینده در جام دنیای است از جهانگرد ها استقبال می نمایند.

گردشگران این شانس را دارند که با شتر در صحرا گردش نمایند.

بعد از تور شتر آن ها با شاهین های قطری که یکی از مهم ترین بخش های فرهنگ این کشور هستند عکس می گیرید. از طرف دیگر، بچه ها می توانند اوقات خوشی را با اسب های پونی بامزه داشته باشند.

رانندگانی که در سافاری صحرا رانندگی می نمایند پس از آموزش های خاصی پشت فرمان می نشینند. صدای جیغ گردشگران در وسایل نقلیه در حال بالا رفتن از تپه شیب دار شنیده می گردد. در فرود ها از شیب های تند، خودرو ها با مانور های ماهرانه با کج شدن به چپ و راست در میان ماسه ها به جلو حرکت می نمایند. سکوت صحرا را صدای موتور خودرو های قدرتمند پشت سر هم در هم می شکند.

گردشگران با سفری هیجان انگیز از تپه ها در بیابان عبور نموده و به دریا با منظره بی نظیرش می رسید. منظره در محل تلاقی کویر و دریا اولین ایستگاه عکس برای گردشگران است.

به گزارش خبرنگاران، عبدالله نواف العدوان که یک وسیله نقلیه چهار چرخ را در سافاری صحرای قطر راهنمایی می نماید، گفت: این زمان مهمی برای کشور ما و برای ما است. بعضی از بازدیدنمایندگان لحظات ترس را تجربه می نمایند. در حالی که دیگران از ما می خواهند که سریع تر رانندگی کنیم.

وی بیان می نماید که هواداران فوتبال مکزیکی و آرژانتینی از آمریکای جنوبی بیشترین علاقه را به سافاری در صحرا نشان می دهند. راننده جوان مطرح نمود که تعداد گردشگران آمریکایی و انگلیسی نیز بسیار زیاد است.

العدوان با اشاره به اینکه گردشگران اعلام کردند از برگزاری جام دنیای قطر خرسند هستند، گفت: من اهل اردن هستم و قطر دومین کشور من است.

یکی دیگر از رانندگان وسایل نقلیه آفرود به نام عبدالرحمن احمد سلیمان گفت که علاقه به سافاری در صحرا زیاد است و آن ها سخت کار می نمایند. بزرگترین علاقه بعد از مسابقات جام دنیای به سافاری صحرا است. هواداران زیادی به اینجا می آیند. ما نیز در این مدت بسیار سخت کار می کنیم. این تجربه با منظره ای باشکوه، خاطره و هیجان فراموش نشدنی را برای هواداران به ارمغان می آورد.

منبع: فرارو
انتشار: 17 آذر 1401 بروزرسانی: 17 آذر 1401 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 2212

به "لذت طرفداران فوتبال از سافاری صحرای قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لذت طرفداران فوتبال از سافاری صحرای قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید