ماموریت شگفت انگیز وویجر به کجا می رسد؟ ، موسیقی موتزارت و بتهوون برای موجودات فضایی

به گزارش مجله جگوار، کاوشگر فضایی وویجر میلیاردها کیلومتر دورتر دارای کپسول زمانی برای موجودات فضایی با محتوای موسیقی موتزات و بتهوون است.

ماموریت شگفت انگیز وویجر به کجا می رسد؟ ، موسیقی موتزارت و بتهوون برای موجودات فضایی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سان، کاوشگر فضایی وویجر دو 46 سال را در بیرون از منظومه شمسی ما گذرانده و میلیاردها کیلومتر را طی نموده، اما ممکن است 300 هزار سال بیشتر طول بکشد تا ستاره دیگری را ببیند. پیش از آن، کارشناسان امیدوارند که بیگانگان کاوشگر و کپسول زمانی را که حاوی جزئیاتی در خصوص حیات روی زمین است، پیدا نمایند.

هر موجود فضایی که حافظه پنهان را باز کند با موسیقی بتهوون و موتزارت و بعلاوه موسیقی بلوز مالیخولیایی چاک بری و لوئیس آرمسترانگ روبرو می گردد. بعلاوه پیامی از جیمی کارتر، رئیس جمهور ایالات متحده دریافت خواهند کرد که با وویجر 1 به فضا پرتاب شد.

آینده وویجر 2 چند روز پیش پس از قطع ارتباط ناسا با آن نامشخص به نظر می رسید، اما روسای آژانس وقتی پس از 12 روز سیگنال حیات از آن دریافت کردند، نفس راحتی کشیدند.

دکتر ژاکو ون لون، اخترفیزیکدان، در خصوص صفحه گرامافون 12 اینچی با روکش طلا در وویجر 2، مملو از صدا، تصاویر و صداهای طبیعت گفت: اگر موجودات فرازمینی گوش داشته باشند، همه چیز خوب خواهد بود، اگرچه انتظار می رود که گوش داشته باشند. داشتن چشم و گوش منطقی است زیرا آن ها در سیاره ای زندگی خواهند کرد که دارای جو است و صدا در آن وجود دارد. آن ها متفاوت خواهند بود، درست مانند زمانی که به قاره دیگری سفر می کنید و حیات وحش متفاوتی مشاهده می کنید. در گذشته، حیات نیز در نتیجه تکامل متفاوت به نظر می رسید.

اما آیا این موجودات فضایی دوستند یا دشمن؟ این دانشمند پاسخ می دهد: این یک سوال مهم است که باید در نظر گرفته گردد و زمانی که انسان ها تصمیم به گنجاندن تمام اطلاعات در کپسول زمان گرفتند، در دوستی یا دشمنی فضایی ها اتفاق نظر وجود نداشت.

دو کاوشگر رباتیک بین ستاره ای در سال 1977 از کیپ کاناورال فلوریدا به فضا پرتاب شدند. آن ها با استفاده از فناوری های داخل کاوشگر از جمله دوربین های تلویزیونی، حسگرهای فرابنفش، مغناطیس سنج ها و آشکارسازهای پلاسما، با پروازی در کنار نپتون، قمرهای نو پیدا کردند و اولین پرتره منظومه شمسی را از خارج از آن گرفتند.

به زودی تماس با هر دو کاوشگر برای همواره از قطع می گردد، زیرا احتمالا به زودی باتریشان از کار خواهد افتاد. اما آن ها با سرعت بیش از 34000 مایل در ساعت به سمت مقصدی نامعلوم به حرکت خود ادامه خواهند داد. وویجر 1 در حال حاضر حدود 15 میلیارد مایل از زمین فاصله دارد.

دکتر ون لون، از کارکنان دانشگاه کیل، هشدار داد وویجر 2 ممکن است در آینده مسیر خود را تغییر دهد و مسیر نهایی آن به یک راز تبدیل خواهد شد. او شرح داد: ممکن است صد میلیون یا یک میلیارد سال طول بکشد تا به ستاره دیگری نزدیک گردد. احتمال وجود حیات در سیاراتی که از نظر فناوری پیشرفته هستند و می توانند مفهوم این جسم فضایی را درک نمایند، خیلی زیاد نیست، اما ممکن است.

برای افزایش عمر باتری، دوربین ها در وویجر 1 در سال 1990 پس از گرفتن آخرین تصویر نمادین از زمین به صورت یک نقطه آبی کوچک، خاموش شدند.

بیشتر بخوانید:

  • آیا در قطب جنوب ماه آب وجود دارد؟ | ماموریت ماجراجویانه چاندرایان 3 در ماه

دکتر ون لون گفت: ما از اطلاعات وویجر در خصوص خودمان و شرایطمان در زمین و نحوه محافظت جو از ما در برابر تشعشعات چیزهای زیادی یاد گرفتیم. هر چه بیشتر درباره فضا و سیارات دیگر و منظومه شمسی بیاموزیم، بیشتر متوجه می شویم که زمین و جو آن چقدر ارزشمند است و ما چقدر شنماینده و آسیب پذیر هستیم. این به ما یاری می نماید تا بتوانیم آینده خودمان را روی زمین تعریف کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1402 بروزرسانی: 18 مرداد 1402 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 2318

به "ماموریت شگفت انگیز وویجر به کجا می رسد؟ ، موسیقی موتزارت و بتهوون برای موجودات فضایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماموریت شگفت انگیز وویجر به کجا می رسد؟ ، موسیقی موتزارت و بتهوون برای موجودات فضایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید