ماهواره ناهید 2 در سه ماهه دوم سال 99 تکمیل می گردد

به گزارش مجله جگوار، حسین صمیمی در تبادل نظر با خبرنگاران با بیان اینکه ماهواره ناهید یک، ماهواره ای تحقیقاتی با طول عمر دو ماه است، گفت: این ماهواره یک بستر آزمایشی محسوب می گردد که یک سری فناوری هایی را در داخل خود توسعه داده است. از جمله این فناوری ها می توان به ارسال و دریافت در باند KU ، پنل خورشیدی بازشونده و کنترل شرایط سه محوره اشاره نمود.

ماهواره ناهید 2 در سه ماهه دوم سال 99 تکمیل می گردد

صمیمی توضیح داد: این فناوری ها توسط محققان پژوهشگاه فضایی توسعه داده شده و روی این ماهواره در محیط عملیاتی، تست می گردد. بر این اساس ماهواره ناهید یک، ماهواره تحقیقاتی و مخابراتی خواهد بود.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران ادامه داد: ماهواره ناهید 2 ورژن عملیاتی شده ماهواره ناهید یک است که با طول عمر دو سال و با امکانات به روز شده به فضا ارسال خواهد شد.

وی اظهار داشت: برای ماهواره ناهید 2 از سامانه بومی بلوک انتقال مداری استفاده خواهیم کرد.

به گفته این مقام مسئول، کار نمونه مهندسی ماهواره ناهید 2 و نمونه کیفی آن به اتمام رسیده و پیش بینی می کنیم این ماهواره را در سه ماهه دوم سال 99 تحویل پرتابگر دهیم.

صمیمی اضافه نمود: فلسفه سامانه بلوک انتقال مداری این است که برد مداری ماهواره را افزایش می دهد. به نحوی که پس از آنکه ماهواره بر ماهواره را تا ارتفاع 400 کیلومتر راهنمایی می نماید از آنجا به بعد بلوک انتقال مداری می تواند ماهواره را تا مدار 7 هزار کیلومتر از سطح زمین انتقال دهد. بر این اساس این سامانه روی ماهواره مخابراتی ناهید دو تست می گردد که در مدارات با ارتفاع بالای زمین کاربرد خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 839

به "ماهواره ناهید 2 در سه ماهه دوم سال 99 تکمیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهواره ناهید 2 در سه ماهه دوم سال 99 تکمیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید