معرفی 6 کشور و 8 شهر برای سفر ایمن ، تمبر ایمنی و بهداشت به گسترش سفر پس از کرونا یاری می نماید؟

به گزارش مجله جگوار، شورای جهانی سفر و گردشگری به شش کشور و هشت شهر تمبر ایمنی و بهداشت داد. این تمبر به مسافران امکان می دهد تا دولت ها و مشاغل گردشگری را که به دنبال شیوع ویروس کرونا، استانداردهای جهانی بهداشت را رعایت نموده اند، بشناسند و سفر ایمن را تجربه نمایند.

معرفی 6 کشور و 8 شهر برای سفر ایمن ، تمبر ایمنی و بهداشت به گسترش سفر پس از کرونا یاری می نماید؟

به گزارش ایسنا، کشورهای عربستان، ترکیه، اسلوونی، بلغارستان، پرتغال و موریتانی و شهرهای سویا، مادرید، بارسلون (اسپانیا)، مکزیو، کنکون، یوکاتان، باخا کالیفرنیا (مکزیک) و اونتاریو (کانادا) نخستین مقاصدی هستند که با اجرای استانداردها و پروتکل های دنیای بهداشت، تمبر ایمنی و بهداشت را از شورای دنیای سفر و جهانگردی دریافت و برای پذیرش مسافر و جهانگرد اعلام آمادگی نموده اند.

این تمبر پروژه جدید سازمان دنیای سفر و جهانگردی است که با همه گیری ویروس کرونا به اجرا گذاشته شده است. تمبر ایمنی و بهداشت با طراحی خاص به مسافران امکان می دهد دولت ها و مشاغل جهانگردی را که پروتکل های استاندارد دنیای بهداشت را اجرا می نمایند، بشناسند و بتوانند سفرهای ایمن را تجربه نمایند. تمبر دنیای ایمنی برای یاری به بازسازی اعتماد مسافران و سرعت بخشیدن به بهبود جریان سفر و صنعت جهانگردی در سراسر دنیا طراحی شده و سازمان دنیای دنیاگردی هم آن را تایید و از این پروژه حمایت نموده است.

شورای دنیای سفر و جهانگردی اعلام نموده است که مشاغل واجد شرایط همچون هتل ها، رستوران ها، خطوط هوایی و کروزها، اپراتورهای تور، مراکز خرید، حمل و نقل و فرودگاه ها می توانند پس از اجرای پروتکل های ایمنی و بهداشت که این سازمان تهیه نموده است، این تمبر را دریافت نمایند.

گلوریا گوارا، رییس و مدیرعامل WTTC (شورای دنیای سفر و جهانگردی) می گوید: ما از بحران های گذشته آموخته ایم که پروتکل های استاندارد دنیای و سازگاری اعتماد به نفس مسافر را فراهم می نماید. تمبر دنیای ایمنی برای یاری به بازسازی اعتماد مصرف نماینده در سراسر دنیا طراحی شده است.

وی اضافه می نماید: ما از این که عربستان سعودی به عنوان رئیس گروه جهانگردی G20، کنکون، پرتغال (یکی از سریع ترین کشورهای در حال رشد در اروپا)، بارسلونا و شهرهای دیگر برای پذیرش پروتکل های بخش خصوصی سفر و دنیاگردی و دریافت اولین تمبر دنیای ایمنی و بهداشت اعلام آمادگی نموده اند، خوشحالیم. سویل (سویا) نیز از جمله اولین مقصدهایی است که علاوه بر حمایت از تمبر، پروتکل های استاندارد دنیای را برای بهبودی سریع تر اجرا می نماید.

رییس شورای دنیای سفر و جهانگردی اظهار می نماید: اکنون مسافران می توانند مقاصد مختلف دنیا را که مجموعه جدیدی از پروتکل های دنیای را اتخاذ نموده اند، تشویق نمایند تا هر چه بیشتر شرایط لازم برای اجرای طرح سفر ایمن را فراهم نمایند. این امر به بخش سفر و دنیاگردی یاری می نماید تا دوباره تجارت و با رویکردی هماهنگ حرکت کند.

او ادامه می دهد: برای اولین بار بخش خصوصی دنیای در خصوص پروتکل های سفرهای ایمن اجماع نموده است که باعث ثبات خواهد شد و اعتماد به نفس مورد احتیاج را برای آغاز دوباره صنعت جهانگردی بازیابی می نماید.

زوراب پولولیکاشویلی، دبیرکل سازمان دنیای دنیاگردی که از پروژه سفر ایمن و تمبر دنیای ایمنی و بهداشت حمایت نموده است، می گوید: ما از تمبر دنیای ایمنی WTTC و پروتکل های سفرهای ایمن و یاری آن به بازگرداندن اعتماد مسافران استقبال می کنیم. این کارها برای بازسازی اعتماد مهم است. همکاری بخش دولتی و خصوصی در اینجا مهم است و ما خوشحالیم که با WTTC در زمینه بهبود COVID-19 همکاری می کنیم. ما در هدف مشترک بازگشت جهانگردی متحد هستیم تا مزایایی را که فراتر از بخش است به دست آورد. اعتماد و دنیاگردی باعث افزایش تقاضای مصرف نماینده، سرمایه گذاری و ایجاد شغل می گردد و از این طریق فرصت هایی را برای همگان ایجاد می نماید.

احمد الخطیب، وزیر دنیاگردی عربستان سعودی نیز درباره مشارکت در این طرح، می گوید: پروتکل های دنیای ایمن سفر WTTC با یاری به تأمین ثبات و اطمینان خاطر برای مسافران، گامی اساسی در این جهت برای بهبود است.

عربستان درحالی به این برنامه پیوسته و با دریافت تمبر دنیای ایمنی و بهداشت به عنوان یکی از مقاصد امن برای سفر معرفی شده که این کشور درباره برگزاری مراسم حج مردد است و تکلیف این مراسم مذهبی و فریضه مسلمانان را هنوز روشن ننموده است. این کشور قبل از گسترش ویروس کرونا، اهداف جاه طلبانه ای برای توسعه حوزه جهانگردی مذهبی در نظر گرفته بود. مقام های این کشور قصد داشتند شمار زائران و مسافران خارجی در عربستان را تا انتها سال 2020 به 15 میلیون نفر افزایش دهند که با شیوع ویروس کرونا این فرایند متوقف شد.

ماریان مورو، مدیر کل جهانگردی بارسلونا، یکی دیگر از مقاصدی که در همکاری با شورای دنیای سفر با اجرای پروتکل های دنیای بهداشت و دریافت تمبر ایمنی و بهداشت در معرفی خود به عنوان مقصدی امن سفر سعی دارد، می گوید: در حال حاضر اولویت بارسلونا متمرکز بر اتخاذ تدابیر امنیتی و پروتکل های مناسب است تا بازدیدنمایندگان به وسیله ایجاد پروژه شهر ایمن BCN و سایر ابزارهای نوآورانه در امان باشند.

او می افزاد: بخش های دولتی و خصوصی با هم همکاری می نمایند تا در بارسلونا، امنیت و اطمینان را به صنعت جهانگردی و مسافران بازگردانند. ما در حال بازگشت دوباره تقاضاها و ابراز علاقه زیاد جهانگرد ها برای سفر به شهر مدیترانه ای خود هستیم. بنابراین برای تقویت این اعتماد، اجرای پروتکل های دنیای طراحی شده توسط WTTC را ضروری می دانیم، این امر به شما امکان می دهد صنعت سفر و دنیاگردی با همان دستورالعمل های دنیای بهداشت و ایمنی که به محافظت از مسافران در سفرهای خود یاری می نماید، همسو گردد.

کارلوس جوآکان، فرماندار کوینتانا رو در مکزیک می گوید: کنکون و کارائیب مکزیک اقدامات ایمنی جدیدی را برای مسافران اعمال نموده که WTTC به وسیله تمبر سفرهای ایمن به رسمیت شناخته و تصویب نموده است.

ریتا مارکز، وزیر امور خارجه پرتغال هم اظهار می نماید: پرتغال متعهد شده است تا به جهانگردان اطمینان دهد آنها همواره بهترین تجربه را در این کشور خواهند داشت. این تمبر همراه با برنامه پاک و ایمن پرتغال، یک قدم دیگر در اطمینان بخشی به همه افرادی است که به آن ها اهمیت می دهیم. مقصد ما بر روی بازیابی متمرکز شده است و اعتماد در هسته اصلی تجارت ما واقع شده است.

آنتونیو جیمنز، مدیر کنگره و دنیاگردی سویا (سویل) در اسپانیا نیز می گوید: سویا ابتکار طرحِ سفر ایمن شورای دنیای سفر و دنیاگردی را که به عنوان یک سری از پروتکل های دنیای با هدف آغاز دوباره سفر و دنیاگردی به این بخش ارائه داده است، پشتیبانی و تحسین می نماید که بی شک اعتماد به نفس مسافران را برمی گرداند و مهمتر از همه، سفر را دوباره ایمن می نماید.

شورای دنیای سفر مجموعه اقداماتی را با عنوان پروتکل های سفر ایمن برای بازسازی اعتماد مسافران و ترمیم صنعت جهانگردی تهیه نموده است که بر این اساس مقاصد روینمودهای جدید بهداشتی و ایمنی را با توجه به کووید 19 اتخاذ می نمایند. شورای دنیای سفر و جهانگردی گفته که انتظارات مسافران و آخرین یافته های پزشکی را در این دستورالعمل ها لحاظ نموده، در عین حال که دستورهای سازمان دنیای بهداشت (WHO) و مرکز کنترل پیشگیری از بیماری ها (CDC) را تعقیب می نماید.

منبع: چمدان
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1128

به "معرفی 6 کشور و 8 شهر برای سفر ایمن ، تمبر ایمنی و بهداشت به گسترش سفر پس از کرونا یاری می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی 6 کشور و 8 شهر برای سفر ایمن ، تمبر ایمنی و بهداشت به گسترش سفر پس از کرونا یاری می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید