مقاله: 11 دلیل برای اینکه کانادا کشور فوق العاده ای برای مهاجرت است

به گزارش مجله جگوار، گرچه دولت های کانادا بسته به شرایط سیاسی، بین احزاب مختلف لیبرال و محافظه کار جابجا می شوند، اما به طور کلی همه احزاب سیاسی کانادا در خصوص موضوعاتی مانند حقوق زنان، مسائل زیست محیطی و مهاجرت مواضع نسبتاً یکسانی دارند البته که گاهی اوقات اختلاف نظر زیادی با یکدیگر پیدا میکنند. در بین سایر ملتهای دموکراتیک کانادایی ها همچنین به سیستم سیاسی و نهادهای دولتی احترام میگذارند. هرچند که رسوایی هایی گهگاه به بار می آید اما نسبتاً کم هستند و فساد گسترده، کلاهبرداری یا بی اعتمادی در دولت بسیار کم دیده میشود. مبارزات سیاسی کانادا نیز در مقایسه با سایر ملت های دموکراتیک کوتاه تر است حتی در سطح ملی نیز مبارزات سیاسی به ندرت بیش از چند ماه طول می کشد.

مقاله: 11 دلیل برای اینکه کانادا کشور فوق العاده ای برای مهاجرت است

کانادا به جند فرهنگی بودن معروف است، مردم از سراسر جهان با فرهنگ های مختلف در کنار هم زندگی میکنند. در عین حال میراث فرهنگی و مسائل مذهبی خود را حفظ می نماید. در کانادا، بیش از 30 جامعه قومیتی با بیش از صد هزار نفر جمعیت و 11 جامعه دارای یک میلیون نفر یا بیشتر وجود دارد. این در تضاد با فرهنگ هایی است که انتظار می رود مهاجران با هم ترکیب شده و با هنجارهای کشور جدید خود سازگار شوند. مراکز شهری کانادا مانند تورنتو، مونترال و ونکوور بسیار متنوع هستند و تنوع زیادی از محله ها را در خود جای داده اند. در تورنتو، که همواره به عنوان چند فرهنگی ترین شهر جهان شناخته می گردد، بیش از نیمی از جمعیت از جوامع دیگر کنار یکدیگر جمع شده اند

وقتی صحبت از اقتصاد جهانی می گردد، کانادا حرفهای زیادی برای گفتن دارد. کانادا با وجود اینکه سی و هشتمین کشور از نظر داشتن بیشترین جمعیت عظیم در جهان است، با فراوری 1.6 تریلیون یا سرانه 48100 دلار دارای دهمین اقتصاد عظیم جهان است. کانادا در سال 2015 از روسیه پیشی گرفت و مقام دهم را از آن خود کرد. طبق آمار خود کشور کانادا، اگرچه کانادا به داشتن منابع طبیعی بسیار مشهور است، اما اقتصاد کانادا به شدت تحت تاثیر خدماتی است که ارائه میدهد به طوری که 9/78 درصد از کانادایی ها در شغلی مربوط به حوزه خدمات مشغول به کار هستند. اگرچه بخش فراوری کالاها در مقایسه با بخش خدمات نسبتاً کوچکتر است، صنایع فراوریی و نفت کانادا طی چند سال گذشته رشد سالانه کم اما ثابت داشته است.

منبع مقاله: 11 دلیل برای اینکه کانادا کشور فوق العاده ای برای مهاجرت است

انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1512

به "مقاله: 11 دلیل برای اینکه کانادا کشور فوق العاده ای برای مهاجرت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: 11 دلیل برای اینکه کانادا کشور فوق العاده ای برای مهاجرت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید