مچ گیری فناوری هوشمند از دانشجویان حواس پرت در سر کلاس

به گزارش مجله جگوار به نقل از زددی نت، در قالب این طرح برنامه ای بر روی لپ تاپ ها نصب می شود که با کنترل ژست ها و حرکت صورت و وضعیت چشم و ابروی دانشجو متوجه خواهد شد که آیا وی در حال توجه به مباحث کلاسی است یا هیچ توجهی به مطالب بیان شده توسط استاد ندارد.

مچ گیری فناوری هوشمند از دانشجویان حواس پرت در سر کلاس

هدف از اجرای این طرح، درک بهتر رفتارهای دانشجویان در زمان آموزش آنها و نیز یافتن روش هایی به منظور افزایش توجه دانشجویان در زمان حضور در کلاس عنوان شده است.

طرح یادشده که UTS x نام گرفته، داده های هر کاربر را علاوه بر بررسی حرکات صورت، از طریق مشاهده وضعیت دست ها و نیز حرکات، موشواره، نحوه استفاده از صفحه کلید، قلم دیجیتال و غیره جمع آوری می کند.

به منظور حفظ حریم شخصی کاربران، از طریق این برنامه اطلاعات مربوط به چهره افراد جمع آوری نمی شود. در حال حاضر 200 دانشجو در حال استفاده از برنامه یادشده به طور آزمایشی هستند. اما کاربرد آن کاملاً اختیاری است.

احتمال می رود از این برنامه در آینده در برخی مدارس خصوصی استرالیا برای کنترل وضعیت تحصیلی و آموزشی دانش آموزان نیز استفاده شود. برنامه یادشده فعلاً تنها با سیستم عامل ویندوز سازگاری دارد، اما در آینده با سایر سیستم عامل ها هم سازگار می شود.

برنامه یادشده در سه مرحله وظایف محوله را انجام می دهد که عبارتند از جمع آوری داده ها، تحلیل داده های رفتاری و جمع بندی. در حال حاضر مرحله اول یعنی جمع آوری داده های دانشجویان در حال انجام است. زمان اجرای بخش های بعدی این برنامه هنوز معین نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 178

به "مچ گیری فناوری هوشمند از دانشجویان حواس پرت در سر کلاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مچ گیری فناوری هوشمند از دانشجویان حواس پرت در سر کلاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید