ناصرپور، کاویانی و امامی طلایی شدند، تیموری به مدال نقره رسید

به گزارش مجله جگوار، نمایندگان کشورمان به 3 مدال طلا، یک مدال نقره و 3 مدال برنز رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ گرجستان دست یافتند.

ناصرپور، کاویانی و امامی طلایی شدند، تیموری به مدال نقره رسید

به گزارش ، رقابت های اوزان 61، 70، 79 و 92 کیلوگرم کشتی آزاد و 55، 63 و 72 کیلوگرم کشتی فرنگی جایزه بزرگ گرجستان جام بالاوادزه و کارتوزیا برگزار و در خاتمه پویا ناصرپور، امین کاویانی نژاد در وزن 55 و 72 کیلوگرم کشتی فرنگی و یونس امامی در وزن 70 کیلوگرم کشتی آزاد به مدال طلا دست یافتند. بهمن تیموری در وزن 79 کیلوگرم کشتی آزاد صاحب مدال نقره شد و سامان عبدولی و میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم کشتی فرنگی و محمدباقر یخکشی در وزن 61 کیلوگرم کشتی آزاد نیز به مدال برنز رسیدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در روز نخست رقابت های جایزه بزرگ گرجستان به توضیح زیر است:

کشتی فرنگی:

در وزن 55 کیلوگرم پویا ناصرپور در یک مسابقه حساس مقابل رضا خدری با نتیجه 7 بر 3 پیروز شد، سپس نماینده گرجستان را با نتیجه 8 بر صفر مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز با نتیجه 3 بر 2 از سد حریف هندی گذشت و راهی دیدار فینال شد. ناصرپور در دیدار فینال نوریار هاکویان از ارمنستان را با نتیجه 3 بر 2 از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد. رضا خدری هم با توجه به صعود ناصرپور به دیدار فینال راهی گروه بازنده ها شد. وی در این گروه با نتیجه 8 بر صفر مقابل حریف خود به پیروزی رسید و به دیدار رده بندی رفت. خدری در این دیدار با توجه به مصدومیت از ناحیه دست مقابل مانجیت از هند کشتی نگرفت و پنجم شد.

در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی در دیدار نخست کشتی گیری از گرجستان را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و در دیداری حساس مقابل محمد نوربخش با نتیجه 6 بر 2 به فزونی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد، اما در این مرحله مقابل نماینده کشور آذربایجان با نتیجه 7 بر 2 شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. دلخانی در این دیدار مقابل ساگار از هند با نتیجه 9 بر صفر پیروز شد و به مدال برنز رسید. سامان عبدولی دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز در کشتی نخست نماینده گرجستان را با نتیجه 8 بر یک مغلوب کرد و در دیدار بعد نیز با نتیجه 11 بر صفر از سد حریف قرقیزستانی گذشت و راهی دیدار نیمه نهایی شد. وی در این دیدار مقابل حریف آذربایجانی با نتیجه 11 بر 8 شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. عبدولی در این دیدار وول شارشانبکوف از قرقیزستان را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و صاحب مدال برنز شد. (محمد نوربخش نیز با توجه به شکست دلخانی از دور رقابت ها کنار رفت.)

در وزن 72 کیلوگرم امین کاویانی نژاد در کشتی اول با نتجیه 8 بر صفر حریف سوئدی را مغلوب کرد و در دور بعد هم حریفش به دلیل مصدومیت حاضر نشد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار نیز با نتیجه 9 بر صفر کشتی گیر ارمنستانی را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. کاویانی نژاد در دیدار خاتمهی مقابل اسلام باد دادوف از آذربایجان با نتیجه 9 بر صفر به فزونی دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

کشتی آزاد:

در وزن 61 کیلوگرم محمدباقر یخکشی در دور اول استراحت کرد و در دور دوم مقابل حریف گرجستانی با نتیجه 12 بر 2 شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی نیز راهی دیدار رده بندی شد. یخکشی در دیدار با نتیجه 9 بر 8 (سه اخطاره) مقابل پریوز ابراگیم اف از آذربایجان پیروز و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 70 کیلوگرم یونس امامی در دو کشتی و با نتایج مشابه 8 بر صفر نمایندگانی از کشور های گرجستان و اسلواکی را مغلوب کرد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. امامی در این دیدار نیز با نتیجه 9 بر 6 دیگر کشتی گیر گرجستانی را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. امامی در این دیدار مقابل کنستانتین خابالاشویلی از گرجستان با نتیجه 12 بر 2 و ضربه فنی به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 79 کیلوگرم بهمن تیموری در دیدار نخست با نتیجه 11 بر صفر نماینده گرجستان را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 10 بر 8 از سد کشتی گیر آذربایجانی گذشت و به دیدار فینال راه یافت. تیموری در این دیدار مقابل زوراب اربوتسوناشویلی از گرجستان با نتیجه 4 بر 2 شکست خورد و به مدال نقره رسید.

همچنین قرعه کشی مسابقات روز سوم رقابت های بین المللی کشتی جایزه بزرگ گرجستان جام بالاوادزه و کارتوزیا در شهر تفلیس گرجستان برگزار گردید و نتایج قرعه نمایندگان کشورمان به توضیح زیر است:

کشتی آزاد:

در وزن 86 کیلوگرم که 11 نفر حضور دارند، کامران قاسم پور در دور نخست به مصاف حریفی از کشور آذربایجان می رود و در صورت پیروزی بر این کشتی گیر در دور دوم با کشتی گیری از گرجستان دیدار می نماید.

کشتی فرنگی:

در وزن 97 کیلوگرم که 12 نفر حضور دارند، محمدهادی ساروی در دور نخست با نماینده کشور میزبان مسابقه می دهد و در صورت پیروزی بر این کشتی گیر در دور دوم به مصاف برنده کشتی گیران آمریکا و قرقیزستان می رود. علی اکبر حیدری دیگر نماینده کشورمان در این وزن در دور نخست با کشتی گیر آذربایجانی مبارزه می نماید و در صورت پیروزی بر این حریف، در دور دوم با نماینده کشور گرجستان سرشاخ می گردد.

در وزن 130 کیلوگرم که 11 نفر حضور دارند، شهاب قوره جیلی و پارسا نظری در دور نخست با یکدیگر کشتی می گیرند و برنده این رقابت در دور بعد به مصاف حریفی از کشور آذربایجان می رود.

لازم به ذکر است مسابقات اوزان فوق از ظهر امروز (آدینه) برگزار می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 256

به "ناصرپور، کاویانی و امامی طلایی شدند، تیموری به مدال نقره رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناصرپور، کاویانی و امامی طلایی شدند، تیموری به مدال نقره رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید