نتایج گام اول و دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی، همکاری 95 درصدی اصناف تهران با پلیس اماکن عمومی

به گزارش مجله جگوار، معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت از بازدید بیش از 50 هزار واحد صنفی در طرح فاصله گذاری اجتماعی اطلاع داد وگفت: در این طرح به متصدیان 20 هزار واحد صنفی تذکر داده شد.

نتایج گام اول و دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی، همکاری 95 درصدی اصناف تهران با پلیس اماکن عمومی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سرهنگ نادر مرادی در تشریح این خبر گفت: از ابتدای طرح فاصله گذاری اجتماعی بالغ بر 95 درصد اصناف همراهی لازم را داشته و هیچ مشکل خاصی در این خصوص وجود نداشت.

وی ادامه داد: حدود 5 درصد از صنوف غیر ضروری در این مدت فعالیت داشتند که در بازرسی های صورت گرفته تذکر گرفته و بعد از تذکر تعطیل نموده اند، همچنین تنها 2 درصد از این 5 درصد یا اظهار بی اطلاعی نموده و یا در برابر مصوبه مقاومت داشتند و پلیس نیز این 2 درصد اصناف را با دستور قضائی پلمب نموده است.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت توضیح داد: در راستای اجرای طرح نظارت سلامت محور از ابتدای طرح تا کنون بیش از 50 هزار واحد صنوفی از اصناف مختلف توسط تیم های بازرسی پلیس بازدید شده اند و در این رابطه به 20 هزار واحد صنفی تذکر داده شده است و از این میان همانطور که گفتم تنها دو درصد از اصناف پلمب شده اند.

سرهنگ مرادی خاطر نشان کرد: برابر اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا اصناف کم ریسک می توانند در تهران فعالیت نمایند، اما بازار تهران و پاساژ های مسقف و صنوف پر خطر تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند در حال حاضر نیز تیم های تلفیقی متشکل از بازرسان ما، تعزیرات و نمایندگان دادستانی و اصناف از واحد های صنفی بازدید می نمایند.

وی بیان داشت: تا کنون همه متصدیان واحد های صنفی همراهی لازم را داشته اند و دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا را به نحو احسن انجام می دهند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نظارت در مورد ثبت نام اصناف در سامانه اصناف و مشاغل بر عهده پلیس است یا خیر؟ گفت: پلیس تیم پشتیبان نماینده است و در کنار بازرسان وزارت بهداشت، اتاق اصناف و اتحادیه ها هستیم و آن ها بازرسی نموده و چنانچه در مواردی صنفی برای دریافت کد اقدام ننموده باشد و برخورد این ناظران کافی نباشد پلیس به عنوان مرجع پشتیبانی نماینده بر حسب دستور مقام قضائی وارد عمل شده و برخورد می نماید.

سرهنگ مرادی بیان نمود: مردم می توانند در صورت فعالیت مشاغل و اصناف پر ریسک به سامانه های فوریت های پلیسی 110 این موارد را اطلاع دهند تا موضوع مورد آنالیز قرار بگیرد. اگر برابر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا عمل ننموده باشند قطعا با آن ها برخورد خواهد شد.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پایتخت در خاتمه خاطر نشان کرد:70 تیم نظارتی در سطح تهران فعال هستند و این تیم ها اغلب دو نفره بوده تا تمام موارد بهداشتی توسط متصدیان واحد های صنوفی بر اساس پروتکل ها رعایت می گردد، الحمدالله از ابتدای طرح همکاران ما حضور داشتند و هیچ مسئله ای تا این لحظه نداشتیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1014

به "نتایج گام اول و دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی، همکاری 95 درصدی اصناف تهران با پلیس اماکن عمومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج گام اول و دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی، همکاری 95 درصدی اصناف تهران با پلیس اماکن عمومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید