کاهش 49 درصدی فوتی ها در تهران

به گزارش مجله جگوار، خبرنگاران : استاندار تهران از تزریق 755 هزار دُز واکسن در استان تهران اطلاع داد.

کاهش 49 درصدی فوتی ها در تهران

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در خاتمه جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر نسبت به پیک بیماری کرونا در استان تهران شاهد کاهش 49 درصدی بستری بیماران عادی هستیم. به شکلی که در حال حاضر 4625 بیمار در بیمارستان های استان تهران بستری هستند. بعلاوه کاهش 49 درصدی فوتی ها را شاهد هستیم و از آمار بستری ها در بخش مراقبت های ویژه هم کاهش را مشاهده می کنیم.

وی اضافه نمود: البته باید همچنان رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی را در دستور کار قرار دهیم. چرا که هر گونه عادی انگاری در مورد بیماری کرونا ما را به شرایط قبلی باز می گرداند. خوشبختانه کوشش کادر درمان، رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و بعلاوه اطلاع رسانی به موقع، خوشبختانه شرایطی را فراهم آورده که در استان تهران با پیچیدگی های خاص خود و بعلاوه جمعیت 14 میلیون نفری توانسته ایم نسبت به کنترل این بیماری اقدامات موثری را انجام دهیم. البته هنوز به درجه ای از ثبات و پایداری نرسیدیم. لذا باید تشدید رعایت پروتکل ها همچنان در دستور کار باشد.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مطالبات دانشگاه های علوم پزشکی از سازمان های بیمه اشاره نمود و اضافه نمود: سازمان تامین اجتماعی کشور 300 میلیارد تومان از مطالبات دانشگاه ها را پرداخت نموده است.

استاندار تهران با اشاره به اثربخشی واکسیناسیون در سطح استان تهران، از این امر به اسم خبری خوش یاد کرد و اضافه نمود: اثربخشی واکسن بر اساس شواهد و بعلاوه کسانی که در حوزه سلامت کار می کردند و واکسینه شدند، نشان می دهد تا به امروز هیچ مورد خاصی از ابتلای سخت این افراد دریافت نشده و در معرض فوت هم قرار نگرفته اند که این نشان دهنده آن است که اثرگذاری واکسن این عزیزان در خط مقدم ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به خوبی پیشرفته است.

وی ادامه داد: گروه بعدی افراد بالای 80 سال بودند که در نوبت دریافت واکسن قرار گرفتند و آنالیز های آماری در هفته های اخیر نشان می دهد که بستری افراد با سن 80 سال به بالا کاهش پیدا نموده، به صورتی که در این هفته نسبت به هفته قبل 10.6 درصد بستری این گروه سنی هشت درصد در هفته جاری کاهش پیدا نموده است که حاکی از اثربخشی واکسن است.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه در هفته گذشته 64 پایگاه و مرکز واکسیناسیون در استان تهران راه اندازی شده بود، اضافه نمود: در حال حاضر تعداد این مراکز به 74 پایگاه در نقاط مختلف استان رسیده است. این مراکز از استانداردهای لازم برخوردار هستند و تا کنون هم 755 هزار دُز واکسن در استان تهران تزریق شده است.

استاندار تهران درباره اعمال محدودیت منع تردد از 12 تا 17 خرداد ماه امسال هم گفت: بر اساس آنچه که تصویب شده است از 12 تا 17 خرداد ماه منع تردد بین استانی داریم و خواهش ما از شهروندان این است که سفرها را به فرصت های بعد از دریافت واکسن موکول نمایند. در حال حاضر خبرهایی از شناسایی سوش ویروس هندی در بعضی استان ها رسیده، لذا امیدواریم با رعایت این موضوع مانع از چرخش این ویروس در سفرها بشویم تا خدایی نانموده دوباره استان هایی که از این ویروس در امان هستند دچار این مشکل نشوند.

وی تاکید نمود: باید این محدودیت ها با نظارت قویتر اعمال گردد ولی خواهش ما از شهروندان این است که با رعایت پروتکل ها و عدم سفر در این ایام مانع از روی دادن چنین اتفاقی شوند.

بندپی درباره پرواز هواپیمای حامل مسافران هندی گفت: اولین پرواز از هند به ایران انجام شد که شش نفر مبتلا به ویروس در آن شناسایی شدند و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران که مسئولیت رعایت پروتکل ها و تست ها را بر عهده دارد این کار را انجام دادند. بعضی از مسافران همکاری لازم را نداشتند، در حالیکه ستاد استانی تکلیف نموده همه مسافرین باید قرنطینه را رعایت نمایند و هیچ کس از قرنطینه و انجام تست نباید معاف باشد. اگر فردی از این پروتکل ها و مصوبات ستاد ملی سرپیچی نموده در حقیقت از قانون تخطی نموده و با وی باید برخورد قضایی گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1788

به "کاهش 49 درصدی فوتی ها در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 49 درصدی فوتی ها در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید