نقوی حسینی: دلیل حقوقی برای فعالسازی مکانیسم ماشه علیه ایران وجود ندارد

به گزارش مجله جگوار، عضو فراکسیون کنندگان ولایی مجلس گفت: هیچ دلیلی چه به لحاظ حقوقی و چه به لحاظ توافق برجامی وجود ندارد که این ها بخواهند از مکانیسم ماشه علیه ایران استفاده کنند.

نقوی حسینی: دلیل حقوقی برای فعالسازی مکانیسم ماشه علیه ایران وجود ندارد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سید حسین نقوی حسینی به بیانیه سه کشور اروپایی مبنی بر فعالسازی مکانیسم ماشه علیه ایران اشاره کرد و گفت: مکانیسم ماشه برای کشوری بوده که برخلاف مفاد برجام به تعهدات خود عمل نکند؛ ما که در اجرای برجام علیرغم میل باطنی به همه تعهداتمان عمل کردیم و بدهکار به اجرای تعهدات در برجام نیستیم، بنابراین این اروپایی ها و آمریکا هستند که در اجرای مفاد برجام و انجام تعهدات خود به جمهوری اسلامی بدهکار بوده و هستند.

وی در ادامه افزود: آمریکا خارج از ضوابط بین المللی از توافق برجام خارج شده و البته اروپایی ها هم برخلاف توافق برجام به تعهدات خود عمل نکردند، اما ایران به همه تعهدات خود مطابق راستی آزمایی آژانس بین المللی انرژی اتمی عمل کرده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار کرد: هیچ دلیلی چه به لحاظ حقوقی و چه به لحاظ توافق برجامی وجود ندارد که این ها بخواهند از مکانیسم ماشه علیه ایران استفاده کنند؛ بنابراین دستگاه دیپلماسی ما و جمهوری اسلامی ایران باید با همه توان و ظرفیت های بسیار بالا حقانیت خود را از طریق شورای امنیت سازمان ملل متحد مطرح کند.

کننده مردم ورامین گفت: گام های کاهش تعهدات هسته ای را مطابق مفاد برجام برداشتیم؛ یعنی جمهوری اسلامی ایران هیچ اقدامی خارج از برجام انجام نداده و چهار گامی که تا به الان طراحی شده مطابق مفاد برجام بوده و گام پنجم هم حذف تعهدات است.

عضو فراکسیون کنندگان ولایی مجلس با اشاره به احتمال خروج ایران پس از فعالسازی مکانیسم ماشه اشاره و شرح داد: ما هیچ موقع اعلام نکردیم که از برجام خارج می شویم بلکه این اروپایی ها و آمریکا هستند که برجام را ملغی کردند. بار ها اعلام کردیم که اگر آمریکا به برجام برشود و اروپایی ها به تعهدات خود پابند باشند و تحریم ها را لغو کنند ما به انجام تعهدات برجامی باز برمی گردیم؛ بنابراین جمهوری اسلامی ایران دلیلی ندارد که از برجام خارج شود.

وی در ادامه همین مبحث افزود: رفتار آمریکا و اروپایی ها به شکلی بوده که برجام را در هاله ای از ابهام قرار داده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 13 اسفند 1398 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 743

به "نقوی حسینی: دلیل حقوقی برای فعالسازی مکانیسم ماشه علیه ایران وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقوی حسینی: دلیل حقوقی برای فعالسازی مکانیسم ماشه علیه ایران وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید