وضعیت قرمز و زرد آب در 30 شهر خراسان رضوی

به گزارش مجله جگوار، مدیرعامل آبفای خراسان رضوی نسبت به تامین آب شرب 73 شهرتحت پوشش در درازمدت اظهار نگرانی کرد و گفت: شهرهای گلبهار، قوچان، رضویه، نیشابور و شاندیز به لحاظ برخورداری از منابع آب شرب در شرایط قرمز و 25شهرهم در موقعیت زرد قرار دارند.

وضعیت قرمز و زرد آب در 30 شهر خراسان رضوی

به گزارش مجله جگوار، سید ابراهیم علوی با بیان این مطلب اظهار کرد: در این جلسات راهکارهای تامین کوتاه مدت مورد بررسی قرار می گیرد ولی جهت تامین آب شهرهای بزرگ در قالب طرح جامع برای افق 1410 باید مشخص و برای رفع مشکل آب آینده 73 شهر تحت پوشش هم برنامه ریزی شود.

وی با بیان اینکه 50 درصد اجرای پروژه های بخش آب صرف رفع کسری آبدهی چاه های موجود می شود، تاکید کرد: چالش کمبود آب در استان هر روز عمیق تر می شود.

مدیرعامل آبفای خراسان رضوی عبور موفقت آمیز از شرایط تنش آبی در چند سال گذشته را نتیجه همکاری آبفای شهری و آب منطقه ای استان اظهار داشت و خواستار روان کاری فرآیندهای تامین آب شد.

علوی وضعیت تامین آب بیشتر شهرها را در نقطه سر به سر دانست که در صورت بروز کوچکترین مشکل با کم آبی روبرو خواهند شد.

وی از مدیران آب منطقه ای خواست در کنار مسائل مرتبط با تامین آب شهر مشهد، دغدغه تامین آب شهرهای استان را هم داشته باشند و تمدید پروانه بهره برداری را با حساسیت و سرعت عمل بیشتری در دستور کار و پیگیری قرار دهند.

مدیر عامل آبفای خراسان رضوی همچنین بر بازنگری و بروز رسانی نیاز آبی شهرهای استان در افق 1420 با تخصیص میزان کسری آب و تدوین برنامه منابع تامین آب مناطق شهری و تفکیک پروژه های آب رسانی به منظور افزایش سهم استان از پروژه های ملی آبرسانی تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 164

به "وضعیت قرمز و زرد آب در 30 شهر خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت قرمز و زرد آب در 30 شهر خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید