چین بار دیگر اتهامات واشنگتن را تهمت خواند

به گزارش مجله جگوار، وانگ ون بین سخنگوی وزارت خارجه چین بار دیگر در پاسخ به اتهامات بعضی مقامات آمریکا علیه کنسولگری چین در هوستون آمریکا گفت که این اتهامات هیچ مبنای واقعی ندارد و کاملاً شایعه و تهمت است.

چین بار دیگر اتهامات واشنگتن را تهمت خواند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

مقامات ارشد وزارت خارجه، وزارت دادگستری و دستگاه های اطلاعاتی آمریکا روز چهارشنبه گذشته ادعا نموده بودند که کنسولگری چین در شهر هوستن مدت ها است اقدام به سرقت اسرار تجاری، فعالیت های غیرقانونی و حتی جاسوسی نموده است.

وانگ ون بین سخنگوی وزارت خارجه چین روز سه شنبه در واکنش به این اتهام گفت: کنسولگری چین در هوستون اولین کنسولگری این کشور در آمریکا پس از برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور است و در 41 سال گذشته برای ارتقاء سطح تفاهم متقابل و همکاری محبت آمیز بین چین و آمریکا در زمینه های مختلف و افزایش دوستی دو کشور کوشش نموده و کارش نیز مورد تایید محافل ایالات جنوبی آمریکا قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: بسیاری از رسانه های محلی آمریکا نیز معتقد هستند که چین دومین شریک تجاری منطقه هوستون است و این منطقه از این سرکنسولگری بهره زیادی برده و کنسولگری نیز به عنوان پل گردشگری، تجاری و فرهنگی بین منطقه هوستون و چین شناخته می گردد.

این مقام چینی ادامه داد: بعضی مقامات محلی در آمریکا نیز گفته اند که از بستن کنسولگری چین در هوستون شوکه شده و امیدوارند که کشورشان و چین اختلافات خود را به طور مسالمت آمیزی رفع نموده و کنسولگری چین در این منطقه هر چه زودتر بازگشایی گردد.

سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید نمود: در مقابل حقایق فوق الذکر، اتهامات بعضی مقامات آمریکا علیه کنسولگری چین در هوستون بسیار واهی و ضعیف به نظر می رسد به قول یک ضرب المثل چینی وقتی قرار به تهمت زدن باشد نباید نگران بهانه بود.

آمریکا روز آدینه کنسولگری چین در هوستون را تعطیل کرد و چین نیز روز گذشته بعد از 72 ساعت مهلت، کنسولگری آمریکا در شهر چنگدو واقع در جنوب غرب چین را بست.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1168

به "چین بار دیگر اتهامات واشنگتن را تهمت خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین بار دیگر اتهامات واشنگتن را تهمت خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید