کرونا در بیمارستان های تهران در شرایط کنترل ، اجباری شدن کارت واکسن؛ بزودی

به گزارش مجله جگوار، معاون درمان ستاد کرونای استان تهران با اشاره به شرایط کرونا در مرکز، گفت: آنچه مسلم است تا آخر آبان واکسیناسیونِ کامل (دز یک و دو) در تهران به بیش از 70 درصد می رسد؛ بر اساس آنچه که در حال تصویب است موضوع قرنطینه هوشمند به زودی اجرایی می گردد و کم کم داشتن کارت واکسن برای افراد اجباری می گردد.

کرونا در بیمارستان های تهران در شرایط کنترل ، اجباری شدن کارت واکسن؛ بزودی

دکتر نادر توکلی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه آمار کرونایی بیمارستان های تهران بحرانی نیست، گفت: براساس آخرین آمار موجود روزانه حدود 350 بستری داریم که حدود 25 درصد در بخش های ویژه و مابقی در بخش های عادی بستری می شوند و آمار ما روبه کاهش بوده است. کل بیماران کرونایی بستری در استان تهران اکنون 2580 نفر است و فوتی ها نیز بین 25 تا 35 نفر در روز است؛ بعلاوه کل موارد بستری در بخش های مراقبت ویژه حدود 800 نفر است.

او با بیان اینکه می توان گفت کووید19 در بیمارستان ها به شرایط کنترلی رسیده است، اظهار کرد: ولی بیشترین چیزی که از آن نگران هستیم بحث افزایش آمار بیماران سرپایی است که آنهم خوشبختانه وقتی واکسیناسیون به فرایند خوبی رسید اندکی از نگرانی ما کاسته شد و اگر درگیر طغیان یا جهش جدیدی نشویم فرایند فعلی مناسب و روبه کاهش است و خوشبختانه در تامین دارو و اکسیژن نیز مسئله ای نداریم.

وی درخصوص رنج سنی مبتلایان به کرونا در شرایط فعلی مرکز، توضیح داد: کماکان بیشتر موارد مبتلا بین 40 تا 60 سال هستند.

توکلی با اشاره به فصل آنفلوآنزا نیز گفت: معمولا مواردی که در زمینه کرونا منجر به بستری می گردد، درگیری ریه دارند که الگوی درگیری ریه در کرونا کاملا متفاوت با آنفلوآنزا است بنابراین معمولا اگر مواردی باشد که مشکل تنفسی باشد و الگوی درگیری ریه مشابه با کرونا نباشد بیمار را از نظر درگیری آنفلوآنزا آنالیز می کنیم.

وی تاکید نمود: اکنون گزارش طغیان آنفلوآنزا در حوزه بستری نداریم؛ البته شیوع آنفلوآنزای فصلی در جامعه وجود دارد که اندکی افتراق آن از کووید19 سخت است.

توکلی درخصوص واکسیناسیون کرونا در استان تهران نیز گفت: آنچه مسلم است تا آخر آبان واکسیناسیون کامل(دز یک و دو) در تهران به بیش از 70 درصد می رسد.

وی بعلاوه درباره واکسیناسیون بچه ها گفت: علی رغم نگرانی هایی که برای واکسیناسیون اطفال داشتیم خوشبختانه عارضه عمده نداشتیم و اتفاقات مثبتی رخ داد و همچنان کارهای پژوهشی و پیگیری هایی برای واکسناسیون اطفال انجام می دهیم تا از دغدغه خانواده ها کاسته گردد.

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران، اضافه نمود: بر اساس آنچه که در حال تصویب است موضوع قرنطینه هوشمند به زودی اجرایی می گردد و کم کم داشتن کارت واکسن برای افراد اجباری می گردد. البته زدن واکسن به تنهایی مفید فایده نیست و کماکان رعایت پروتکل های بهداشتی اهمیت زیادی دارد.

به گفته توکلی، اکنون میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران بین 40 تا 50 درصد است.

وی گفت: اتفاق مهم دیگر بازگشایی مدارس است که امیدواریم با همکاری بین بخشی میان آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، رابطین بهداشتی و کارشناسان بهداشت دانشگاه ها، شرایط را کنترل کنیم.

توکلی اضافه نمود: عملیاتی شدن طرح محدودیت هوشمند اندکی سخت و زمان بر است اما باید دید در آینده چه اقدامات دیگری می توان انجام داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آذر 1400 بروزرسانی: 23 آذر 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1928

به "کرونا در بیمارستان های تهران در شرایط کنترل ، اجباری شدن کارت واکسن؛ بزودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در بیمارستان های تهران در شرایط کنترل ، اجباری شدن کارت واکسن؛ بزودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید