آتن به بسته نجات سومی احتیاج دارد؛ هشدار درباره وقوع فاجعه انسانی در یونان

به گزارش مجله جگوار، خبرنگاران: رئیس انستیتو تحقیقات مالی آلمان درباره خروج یونان از منطقه یورو و وقوع فاجعه انسانی در این کشور هشدار داد و گفت: یونان به بسته نجات سومی احتیاج دارد.

آتن به بسته نجات سومی احتیاج دارد؛ هشدار درباره وقوع فاجعه انسانی در یونان

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مارسل فراتسشر رئیس انستیتو تحقیقات اقتصادی آلمان (DIW) غلبه بر بحران در یونان را بدون یک بسته یاریی سوم غیر واقع بینانه دانسته و گفت: یونان از اواسط امسال به سی تا چهل میلیارد یورو برای سه سال آینده احتیاج پیدا خواهد نمود تا برای پرداختن هزینه های جاری و بازپرداخت بدهی ها اطمینان حاصل کند.

این کارشناس برجسته اقتصادی آلمان که در تبادل نظر با روزنامه تاگس اشپیگل سخن می گفت، همچنین گفت: دولت یونان تحت نخست وزیری آلکسیس تسیپراس بسیار بی کفایت، مغرور و بیگانه از جهان عمل می نماید، اما در پرداخت یاری به این کشور این مسئله مطرح نیست که دولت یونان را در قدرت نگه داریم بلکه مسئله یاری به مردم یونان در میان است.

وی اضافه کرد: یک فاجعه انسانی در این کشور عضو منطقه یورو شکل می گیرد. این بی فکرانه و نادرست است که پرداخت یاری به یونان را حالا متوقف نموده و به این ترتیب روند اصلاحات در پنج سال اخیر را بار دیگر به نابودی بکشانیم.

وی در عین حال انتظار بهبود سریع اوضاع اقتصادی در یونان را نداشته و همچنین گفت: البته با یاری های اقتصادی وام دهندگان بین المللی در سال های گذشته پیشرفت های ساختاری و نهادی خوبی وجود داشته است، با این حال نمی توان انتظار داشت که یونان به عنوان دولتی شکست خورده در عرض پنج سال دوباره روی پای خود بایستد.

در سال 2010 شرکای یوروی یونان و صندوق بین المللی پول پرداخت های یاریی خود به این کشور را شروع کردند.

فراتسشر همچنین درباره خروج یونان از منطقه یورو هشدار داد و گفت: یک خروج از منطقه ارز مشترک مسائل و مسائل نهادی یونان را تغییر نداده و برای همه کشورهای اروپایی بدترین راهکار قابل تصور است.

وی از وام دهندگان بین المللی درخواست کرد که در مذاکرات در حال اجرا درباره لیست اصلاحاتی که از آتن انتظار دارند سخت باقی بمانند، اما همزمان به دولت یونان اجازه دفاع از نقطه نظرات خود را بدهند.

1

منبع: تسنیم
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 13 مهر 1398 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 343

به "آتن به بسته نجات سومی احتیاج دارد؛ هشدار درباره وقوع فاجعه انسانی در یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتن به بسته نجات سومی احتیاج دارد؛ هشدار درباره وقوع فاجعه انسانی در یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید