مرزهای اروپا باز است اما از جهانگرد خبری نیست

به گزارش مجله جگوار، با وجود شروع گردشگری در بعضی از کشورهای جنوب اروپا، شمار گردشگران در اسپانیا، ایتالیا و یونان بسیار کمتر از پیش بینی ها است.

مرزهای اروپا باز است اما از جهانگرد خبری نیست

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

با باز شدن مرز بسیاری از کشورهای جنوبی اروپا، آمار رزرو هتل در ایتالیا به رغم اقدامات تشویقی دولت بسیار کم است، خبری از انبوه توریستان در جزایر قناری اسپانیا نیست و جزایر یونان شاهد نیمی از ظرفیت همیشگی توریستان هستند.

با وجود بازگشت توریستان به کشورهای جنوب اروپا از جمله پرتغال و یونان، به دلیل شروع موج جدید ابتلا به ویروس کرونا در بعضی از کشورها، فرایند شروع دوباره صنعت توریستی بسیار کم سرعت تر از حد انتظار بوده است.

آمار و ارقام منتشرشده نشان می دهد با توجه به شرایط کنونی، اروپایی ها به خصوص بریتانیایی ها، آلمانی ها و شهفرایندان سایر کشورهای اروپایی که سالانه به جنوب اروپا سفر و میلیاردها یورو هزینه می نمایند، سفر در کشور خود را به سفرهای خارجی ترجیح می دهند.

همچنین با محدود شدن فهرست کشورهای غیراروپایی که اجازه سفر به کشورهای اتحادیه اروپا را دارند، آمار توریستان غیراروپایی نیز کاهش یافته است.

چندی پیش، اتحادیه اروپا فهرستی از 13 کشور خارج از قاره اروپا منتشر کرد که با توجه به آمار کم مبتلایان به ویروس کرونا در کشورشان اجازه ورود به کشورهای اروپایی را دارند. ایالات متحده نیز از جمله کشورهایی است که هنوز به این فهرست اضافه نشده است.

این کاهش آمار به ویژه در مقاصدی که به سفرهای هوایی متکی هستند دیده می گردد که از جمله این مقاصد به جزایر قناری در اسپانیا می توان اشاره نمود. سال گذشته در مجموع 15 میلیون توریست به وسیله خطوط هوایی به این جزیره سفر کردند، اما ظرفیت پرواز در ماه جاری فقط 30 درصد سال گذشته است.

در ایتالیا نیز به رغم برنامه های تشویقی دولت برای احیای توریستی داخلی، آمار رزرو در هتل ها بسیار کم است و با 80 درصد کاهش روبرو شده است.

در یونان که آمار مبتلایان به ویروس کرونا شرایط بهتری نسبت به اسپانیا و ایتالیا دارد نیز توریستی رونق چندانی نداشته است.

در 12 روز نخست جولای، ترافیک مسافران در فرودگاه آتن به نسبت همین بازه زمانی در سال گذشته با 75 درصد کاهش روبه رو بوده است.

با این که قرنطنیه در تمامی کشورهای جنوب اروپا لغو شده، شروع موج جدید ابتلا به ویروس کرونا و قوانین قرنطینه در سایر کشورها موانع جدیدی را ایجاد نموده است.

اوایل همین ماه، بریتانیا اظهار داشت افرادی که از پرتغال به این کشور سفر می نمایند باید مدتی را در قرنطینه سپری نمایند. از آن جایی که بریتانیایی ها یکی از هواداران سرسخت الگاوره منطقه ای در جنوب پرتغال هستند این موضوع واکنش وزارت خارجه پرتغال را به دنبال داشت.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1154

به "مرزهای اروپا باز است اما از جهانگرد خبری نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرزهای اروپا باز است اما از جهانگرد خبری نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید