آمادگی کامل نیروهای امدادی گیلان در پی بارش برف و باران

به گزارش مجله جگوار، خبرنگاران/گیلان مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: جمعیت هلال احمر با 80 دستگاه انواع خودروی امدادی شامل آمبولانس یاری دار، ست نجات، خودروهای یاری دار و خودروهای پشتیبانی آماده خدمت به مردم گرانقدر استان هستند.

آمادگی کامل نیروهای امدادی گیلان در پی بارش برف و باران

سیاوش غلامی در گفت وگو با خبرنگاران، از آمادگی 44 پایگاه و پست امداد و نجات و شعبه هلال احمر در صورت بارش برف و باران در استان گیلان اطلاع داد و گفت: پیرو پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران در استان گیلان برای کلیه کارکنان، امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان گیلان، آماده باش کامل اعلام شده است، بعلاوه هماهنگی لازم با ادارات مدیریت بحران شهرستان ها اجرا شده است.

وی با اشاره به خدمات امداد و نجات هوایی جمعیت هلال احمر استان گیلان اظهار کرد: پایگاه امداد هوایی جمعیت هلال احمر استان گیلان با یک فروند بالگرد و با گروه پرواز در حالت آماده باش قرار دارند، که در صورت شرایط جوی مناسب، آماده پرواز برای پوشش امدادی در سطح استان و ارائه خدمات به مردم استان گیلان در صورت بروز حوادث هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به حضور و آمادگی تیم آنست اضافه کرد: تیم آنست(سگ های جست و جو و نجات) نیز در راستای آمادگی با برف احتمالی آماده ارائه خدمت هستند.

غلامی ضمن اشاره آمادگی لجستیک جمعیت هلال احمر استان گیلان در صورت بارش احتمالی برف و باران در بعضی از شهرستان های گیلان گفت: جمعیت هلال احمر با 80 دستگاه انواع خودروی امدادی شامل آمبولانس یاری دار، ست نجات، خودروهای یاری دار و خودروهای پشتیبانی آماده خدمت به مردم گرانقدر استان هستند.

وی با اشاره به حضور کارکنان، امدادگران، نجاتگران جمعیت هلال احمر گیلان در سطح پایگاه ها و آمادگی کامل آن ها اضافه کرد: حدود 250 نفر از امدادگران و نجاتگران در سطح استان به صورت شبانه روز در شعب و پایگاه ها مستقر و آماده ارائه خدمت در سطح جاده ها و محورهای کوهستانی هستند؛ سایر نیروهای داوطلب در خانه های هلال و کارکنان نیز در حالت آماده باش قرار داشته و در صورت احتیاج با آمادگی کامل به یاری سایر نیروها خواهند رفت، بعلاوه پایگاه های امداد و نجات و تعدادی از خانه های هلال بر اساس استانداردهای جمعیت هلال احمر، برای اسکان اضطراری و ارائه تغذیه در شرایط خاص مجهز شدند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان از اعزام بعضی از معاونین و نمایندگان ستادی به شعب جمعیت هلال احمر استان گیلان اطلاع داد و گفت: به همین دلیل تعدادی از معاونین و نمایندگان ستادی به شعب جمعیت هلال احمر جهت آنالیز و بازدید و مقدار آمادگی شعب و نجاتگران، پایگاه ها، انبارها و تجهیزات امدادی اعزام شدند، این هماهنگی و نظارت حداقل تا روز یکشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.

وی ضمن اشاره به پاسخگویی شبانه روزی ندای امداد گفت: تلفن 112(ندای امداد) بصورت شبانه روز، آماده دریافت گزارشات حوادث احتمالی از سوی مردم است.

غلامی ضمن اشاره به توجه مردم به اعلان هشدارها تاکید نمود: هموطنان و مسافرین برای ایمنی بیشتر به هشدارهای پلیس، راهداری و جمعیت هلال احمر توجه نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 فروردین 1401 بروزرسانی: 31 فروردین 1401 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 2057

به "آمادگی کامل نیروهای امدادی گیلان در پی بارش برف و باران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی کامل نیروهای امدادی گیلان در پی بارش برف و باران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید