اجرای 100 هزار مگاوات تعمیرات در نیروگاه ها

به گزارش مجله جگوار، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت فراوری برق حرارتی ایران، از اجرای 100 هزار مگاوات تعمیرات در نیروگاه های کشور برای آمادگی این مراکز در زمان اوج مصرف تابستان سال آینده اطلاع داد.

اجرای 100 هزار مگاوات تعمیرات در نیروگاه ها

جهت دریافت خدمات اجرای تعمیرات جزئی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. تعمیرات جزئی و کلی ساختمان با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش صدا و سیما، محسن طرز طلب، با اشاره به اینکه، این تعمیرات در نیروگاه های حرارتی انجام می گردد، گفت: 82 درصد ظرفیت منصوب شده کشور، معادل 83 هزار و 645 مگاوات نیروگاه حرارتی است کهتأمین برق کشور را برعهده دارند. برای تأمین برق مورد احتیاج کشور در زمان اوج مصرف تابستان سال 1400، باید 11 درصد میزان تعمیرات نیروگاهی بیشتری در کشور انجام گردد.

مدیرعامل شرکت فراوری برق حرارتی ایران، با بیان اینکه تعمیرات نیروگاه ها در بخش خصوصی و دولتی بصورت متمرکز در شرکت برق حرارتی انجام می گردد ادامه داد: نیروگاه ها متعهد هستند که در زمان مشخص شده، تعمیرات خود را آغاز و آن را به انتها برسانند.

طرز طلب با بیان اینکه با توجه به امکان بروز مشکل در تأمین گاز و سوخت مایع تعمیرات باید به موقع انجام گردد اضافه نمود: برای تأمین برق مطمئن در زمان اوج مصرف تابستان سال آینده، باید تعمیرات در زمان بندی مناسب انجام و نیروگاه وارد مدار فراوری گردد.

وی گفت: طبق پیش بینی صورت گرفته برای انجام تعمیرات نیروگاهی در کشور، 5 هزار میلیارد تومان منابع احتیاج است که باید به موقع تأمین گردد. 129 نیروگاه در کشور فعال است که 580 واحد فراوری برق در این نیروگاه ها نصب شده و در حال فراوری برق هستند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1290

به "اجرای 100 هزار مگاوات تعمیرات در نیروگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای 100 هزار مگاوات تعمیرات در نیروگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید