ادامه اعتراضات در آمریکا، شرایط پورتلند بحرانی اعلام شد

به گزارش مجله جگوار، در پی ادامه اعتراضات خشونت آمیز در شهر پورتلند و به آتش کشیده شدن دفتر اتحادیه پلیس، مقام های این شهر شرایط شورش و ناآرامی اعلام کردند.

ادامه اعتراضات در آمریکا، شرایط پورتلند بحرانی اعلام شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، تظاهرات نمایندگان معترض شنبه شب به وقت محلی وارد دفتر اتحادیه پلیس پورتلند شدند و این مکان را به آتش کشیدند. این اقدام موجب شد تا مقام های پلیس پورتلند، شرایط پیش آمده را شورش و ناآرامی اعلام کند.

بر اساس این گزارش، معترضان خشمگین همچنین دوربین های امنیتی نصب شده در اطراف دفتر اتحادیه پلیس پورتلند را تخریب کردند.

پلیس بلافاصله به همه مردم دستور داد تا منطقه را ترک نمایند و در غیر این صورت بازداشت خواهند شد. ماموران پلیس برای متفرق کردن تظاهرات نمایندگان از گاز اشک آور استفاده کردند.

در اعتراضات روز شنبه در پورتلند حداقل 3 مامور پلیس زخمی شدند. تعدادی از معترضان نیز در این تظاهرات بازداشت شده اند.

اعتراضات شروعشده در آمریکا از بیش از دو ماه قبل در واکنش به قتل نژادپرستانه جورج فلوید هنوز ادامه دارند و سیاست های سرکوبگرانه دونالد ترامپ برای متوقف کردن آن تا به حال نتیجه ای در بر نداشته است و پورتلند شهری در ایالت اورگون آمریکا یکی از کانون های اعترضات و درگیری ها در آمریکا بوده است.

از زمان شروع تظاهرات ها در آمریکا پلیس به خشونت های بی اندازه ای برای مقابله با معترضان متوسل شده و از روش های مختلف برای سرکوب اعتراضات استفاده نموده است.

بسیاری از تحلیلگران گفته اند توسل نیروهای پلیس به این تاکتیک های خشن و بی رحم که در بیشتر موارد در تظاهرات های مسالمت آمیز و بدون تحریک قبلی اجرا شده اند یکی از عوامل تشدید اعتراض ها و دامن زدن به خشونت های بیشتر بوده است.

نهادهای رسمی آمریکا تا کنون هیچ گزارش جامع و منسجمی از آمارهای مربوط به شمار افراد کشته و زخمی شده در این تظاهرات ها ارائه ننموده اند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1189

به "ادامه اعتراضات در آمریکا، شرایط پورتلند بحرانی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اعتراضات در آمریکا، شرایط پورتلند بحرانی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید