اصلی ترین عامل بیماری خوزستانی ها آلایندگی صنایع است

به گزارش مجله جگوار، مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با بیان اینکه اصلی ترین عامل بیماری های مردم خوزستان آلایندگی صنایع است، گفت: صنایع به جز آلایندگی سودی برای مردم خوزستان نداشته اند.

اصلی ترین عامل بیماری خوزستانی ها آلایندگی صنایع است

به گزارش مجله جگوار، علی خسروی در نشست خبری که امروز (28 مهرماه) به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت برگزار گردید، اظهار کرد: یکی از مباحثی که اکنون به صورت جدی دنبال می کنیم، بحث نظام ارجاع و استحقاق سنجی است.

وی با اشاره به تعداد بیمه شدگان سلامت خوزستان توضیح داد: دو میلیون و 183 هزار نفر در خوزستان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که یک میلیون و 320 هزار نفر از این تعداد روستاییان هستند و خدمات سلامت را به طور کاملا رایگان دریافت می نمایند.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با بیان اینکه هم پوشانی بیمه ها یکی از معضلات جدی بیمه سلامت است، گفت: هدف ما ارائه خدمات به اقشار متوسط و محروم جامعه و تخصیص بهینه منابع است.

خسروی با اشاره به تفاوت بیمه سلامت و تأمین اجتماعی توضیح داد: بیمه تأمین اجتماعی کسانی را تحت پوشش خود قرار داده که حقوق بگیر هستند اما بیمه سلامت افرادی را که حقوق دریافت نمی نمایند تحت پوشش خود قرار داده است.

وی با اشاره به پرداختی های بیمه سلامت خوزستان به مراکز درمانی، گفت: تا شهریورماه امسال 1850 میلیارد ریال از مطالبات به مراکز درمانی پرداخت شده است. همچنین 1857 موسسه و مرکز درمانی با بیمه سلامت خوزستان قرارداد دارند که 529 داروخانه، 402 پزشک متخصص، 52 بیمارستان و هفت مرکز جراحی محدود، بخشی از موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت هستند.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با اشاره به عدم پرداخت حق آلایندگی ادارات و صنایع به مردم خوزستان، مطرح نمود: صنایع به جز آلایندگی سودی برای مردم خوزستان نداشته اند. سهم ادارات و صنایع به مردم خوزستان بابت حق سلامت صفر است در حالی که اصلی ترین عامل بیماری های مردم خوزستان صنایع هستند.

وی با اشاره به تعداد بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت، گفت: 2846 بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت هستند. یکی از معضلات ما سر بار بودن بیماران خاص استان های کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، لرستان، کرمانشاه و استان های محروم کشور به خوزستان است زیرا بودجه برای خوزستان در نظر گرفته شده اما برای سایر استان ها هزینه می گردد.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با اشاره به تخلفات داروخانه ها مطرح نمود: سه داروخانه به دلیل داشتن داروی تاریخ مصرف گذشته، نسخه خالی و نسخه های تاریخ گذشته تعلیق شده اند که از این تعداد، دو داروخانه در اهواز و یک داروخانه در یکی از شهرستان های خوزستان بوده اند.

خسروی گفت: بعضی بیماران هنگام مراجعه و به صورت پذیرش سرپایی فوت می نمایند و ناظر ما دفترچه را ضبط نکرده است ولی می بینیم که نسخه های افراد فوت شده به بیمه سلامت می آید که این کار خیانت محسوب می گردد.

وی با تاکید بر لزوم صرف بودجه صنایع خوزستان برای خدمات رسانی به مردم استان توضیح داد: نباید خوزستان با استان های دیگر مقایسه گردد، صنایع خوزستان به جای اینکه بیمارستان مخصوص به خود را احداث نمایند، باید بودجه را برای مردم خوزستان قرار دهند تا همه مردم از این خدمات استفاده نمایند.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در زمینه پیشگیری و آموزش بهداشتی بومی خوزستان، گفت: باید در بحث سلامت و بهداشت و پیشگیری بیشتر کار گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 اسفند 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 76

به "اصلی ترین عامل بیماری خوزستانی ها آلایندگی صنایع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلی ترین عامل بیماری خوزستانی ها آلایندگی صنایع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید