اصل رأی استوکس به باشگاه تراکتور رسید، کشیده شدن کار به CAS با اشتباهات عجیب وکیل سوئیسی

به گزارش مجله جگوار، معاون حقوقی باشگاه تراکتور توضیحاتی درباره گراند رأی پرونده آنتونی استوکس ارائه و بار دیگر به اشتباهات وکیل سوئیسی این پرونده تأکید کرد.

اصل رأی استوکس به باشگاه تراکتور رسید، کشیده شدن کار به CAS با اشتباهات عجیب وکیل سوئیسی

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، فیفا حدود دو ماه پیش باشگاه تراکتور تبریز را به دلیل شکایت آنتونی استوکس به پرداخت 400 هزار دلار محکوم کرد. پس از این رأی، باشگاه تراکتور درخواست گراند رأی (اصل رأی) را از فیفا کرد و اکنون خبر می رسد گراند رأی استوکس به باشگاه تبریزی رسیده است و مدیران این باشگاه قصد دارند این پرونده را به دادگاه CAS ببرند.

مصطفی کاراندیش، معاون حقوقی باشگاه تراکتور درباره گراند رأی استوکس به خبرنگاران گفت: گراند تصمیم فیفا در پرونده استوکس با وکالت لودیک دلشات به باشگاه ابلاغ شد. با آنالیز این تصمیم، به این نتیجه می رسیم که دلشات ما را فاقد دانش حقوقی، چه مقررات فیفا و چه اصول کلی حقوقی، فرض نموده است، حال آنکه قبلاً در مباحثه علمی متوجه شده بود که دانش ما اگر بیشتر نباشد، به هیچ وجه کمتر نیست.

وی اضافه کرد: با ورود به این پرونده از ابتدا ایراداتی را مطرح کردیم که تمام آنها در متن گراند رأی استوکس مشهود است. متأسفانه وکیل سوئیسی به هیچ کدام پاسخ نداده است. آنالیز ایرادهای مطرح شده می تواند برای این وکیل سوئیسی در ادامه کار وکالت در فیفا و دیوان داوری ورزش راهنما و گره گشا باشد.

معاون حقوقی باشگاه تراکتور توضیح داد: بند های 36 تا 38 لایحه دلشات فاقد مدارک اثباتی غیبت است. آنتونی استوکس 77 روز غیبت غیرموجه داشته و براساس رویه فیفا و مقررات قانون تعهدات سوئیس، باشگاه تراکتور می توانست دستمزد این زمان را از قرارداد بازیکن کسر کند، اما متأسفانه استدلال ضعیف این وکیل نتوانسته است این غیبت را احراز کند. همچنین او مستندات غیبت بازیکن را پیوست لایحه خود ننموده و این امر موجب شده تا ادعای غیبت از سوی فیفا رد گردد. مدارک خروج از کشور این بازیکن توسط پلیس اداره گذرنامه تهیه شده بود و در اختیار دلشات قرار داشت. این مطلب در بند 12 استدلال قضات فیفا مورد اشاره قرار گرفته است. در همان ابتدای امر نیز به اطلاع باشگاه رسانده بودیم که چنین ایرادی در لایحه دلشات وجود دارد.

کاراندیش گفت: قضات فیفا در بند های 23 تا 26 استدلال خود به این نکته اشاره کردند که مبلغ غرامت براساس مابه التفاوت قرارداد جدید استوکس با آدنااسپور ترکیه و البته مبلغ اندکی اضافه بر آن باید محاسبه گردد. این نحوه معین غرامت در تک تک تصمیمات فیفا مشهود بوده و از بدیهیات رسیدگی در فیفاست. در واقع محاسبه غرامت براساس اصل جبران خسارت و وظیفه تقلیل خسارت محاسبه می گردد و زمانی که بازیکن با باشگاهی قرارداد منعقد می نماید، مبلغ قرارداد جدید از دستمزد وی کاسته می گردد. از همان زمان طرح شکایت هم معین بود که استوکس نمی تواند مبلغ ادعایی را مطالبه کند. اینکه دلشات به استناد به این استدلال قضات خود را در مقام برنده قرار داده در بهترین فرض، نشان بر تسلط نداشتن او بر رویه و مقررات است.

وی در سرانجام یادآور شد: باید بار دیگر خاطر نشان کنم که وکیل سوئیسی ما را به چالشی دعوت نموده است و ما نیز این چالش را پذیرفتیم، اما ظاهراً این دعوت صرفاً نمایش رسانه ای بیش نبوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1055

به "اصل رأی استوکس به باشگاه تراکتور رسید، کشیده شدن کار به CAS با اشتباهات عجیب وکیل سوئیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصل رأی استوکس به باشگاه تراکتور رسید، کشیده شدن کار به CAS با اشتباهات عجیب وکیل سوئیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید