اغلب داروهای بیماری های خاص در داروخانه های هلال احمر موجود است

به گزارش مجله جگوار، مدیر عامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر گفت: اغلب داروهای مورد احتیاج بیماران خاص به ویژه بیماران سرطانی در داروخانه های هلال احمر موجود است.

اغلب داروهای بیماری های خاص در داروخانه های هلال احمر موجود است

علی فرجی در گفت وگو با مجله جگوار، در مورد اینکه آیا داروهای بیماران خاص به ویژه بیماران سرطانی در داروخانه هلال احمر موجود است یا خیر؟ گفت: بیشتر داروهای مورد احتیاج بیماران سرطانی، پیوندی، دیالیزی، بیماران ام اس و ... در داروخانه های مرکزی هلال احمر، فوق تخصصی(تک نسخه ای)، مرکزی شماره دو تهرانپارس و جزیره کیش تحت پوشش سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر موجود است و این داروخانه ها خدمات دارویی را به واسطه اعتبار ملی و نشان بین المللی هلال احمر در راستای کاهش آلام بیماران و مراجعین به آنها ارائه می نمایند.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر در مورد چرایی کمبود دارویی نیز اظهار کرد: برخی از مسائل و کمبودهای کشوری در زمینه دارو به دلیل وجود تحریم های ظالمانه علیه کشورمان است؛ به طوری که امروزه برای خرید دارو و انتقال ارز به سایر کشورها مسائلی وجود دارد که البته امیدواریم با تدابیر مسئولان محترم این مسئله رفع گردد. ضمن اینکه سازمان تدارکات پزشکی نیز تمام توان خود را به کار گرفته تا سبد دارویی کاملی را فراهم و تأمین کند تا خدایی ناکرده این شائبه ایجاد نگردد که دارویی برای درمان بیماران وجود ندارد.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی تهیه و تأمین مواد اولیه برای فراوری دارو در داخل کشور نیز با مسائلی روبرو گردیده است که این امر گاهی موجب کاهش فراوریات داخلی و به دنبال آن منجر به کمبود در سطح کشور می گردد. همچنین موضوع نقدینگی شرکت های فراوریی، شرکت های پخش و واردنمایندگان و برگشت نقدینگی که گاهی به 550 روز هم می رسد دلیل دیگری برای بروز موضوعاتی از این دست است.

فرجی با اشاره به فعالیت شرکت های داروسازی سها و تجهیزات پزشکی هلال ایران نیز اضافه کرد: این شرکت ها در حال حاضر با ظرفیت بالایی در حال فراوری اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی بیماران است و کوشش می گردد با فراوری محصولات راهبردی، نقش بارزی در نظام بهداشت و درمان کشور ایفا نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آذر 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 34

به "اغلب داروهای بیماری های خاص در داروخانه های هلال احمر موجود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اغلب داروهای بیماری های خاص در داروخانه های هلال احمر موجود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید