افاضلی: فروزان مقابل ذوب آهن بازی نمی کند، اما به جانشین او اعتماد کامل داریم، اینقدر گرفتار بودم که کارهای خودم را پیگیری نکردم

به گزارش مجله جگوار، هومن افاضلی، سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم گفت محسن فروزان نمی تواند در ملاقات مقابل ذوب آهن به میدان برود، اما به جانشین او اعتماد کامل دارد.

افاضلی: فروزان مقابل ذوب آهن بازی نمی کند، اما به جانشین او اعتماد کامل داریم، اینقدر گرفتار بودم که کارهای خودم را پیگیری نکردم

هومن افاضلی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مجله جگوار، درباره غیبتش در نشست خبری پیش از ملاقات تیم فوتبال پارس جنوبی جم مقابل ذوب آهن اصفهان گفت: از مجله جگوار اصفهان عذرخواهی می کنم. دوست داشتم پس از مدت ها که به لیگ برتر آمدم، با رسانه های اصفهانی صحبت کنم که برنامه پروازی تیم، این اجازه را به ما نداد.

وی درباره ملاقات فردا (شنبه) تیمش مقابل ذوب آهن اصفهان توضیح داد: پس از تعطیلات طولانی که تیم ها تغییر و تحول زیادی داشتند، ملاقاتهای نخست در ابهام است. این تغییرات در پارس جنوبی و ذوب آهن وجود داشته است و کادر فنی و بازیکنان دو تیم دچار تغییر شده اند. در این شرایط شما نمی دانید تیم تان چقدر خودش را آماده نموده و شرایط رقیب هم همین است.

کار تیم ها در بازی های اول سخت است و شناخت قبلی خیلی به کار نمی آید.، سرمربی پارس جنوبی ضمن بیان این جمله به مجله جگوار گفت: میزان آمادگی تیم ها با تمرینی که داشتند، مشخص نیست و آنها هنوز در شرایط آزمایشی قرار نگرفته اند. ما خیلی برای این بازی مشتاقیم و انرژی خیلی خوبی داریم. امیدوارم بازی خوبی ارائه کنیم و کوشش می کنیم ذوب آهن را شکست دهیم. می دانیم که حریف نیز چنین شرایطی دارد.

افاضلی درباره قضاوت سیدمهدی سیدعلی در این بازی و نگرش منفی پارسی ها نسبت به او به خاطر اتفاقات ملاقات این تیم مقابل سپاهان گفت: من سیدعلی را می شناسم و می دانم که او داور کم تجربه ای نیست. البته به خاطر قضاوت ملاقات با سپاهان، مسئله ای ذهنی در میان بازیکنان ما از سیدعلی وجود دارد، اما مطمئنم او با تمام وجود کوشش می نماید بدون خطا قضاوت کند. گاهی اوقات بازیکن در یک مسابقه اشتباه می نماید، اما اگر دو هفته بعد همان بازی را انجام دهد، شاید نتیجه و شکل بازی متفاوت باشد. انسان ها کوشش می نمایند بهترین عملکرد خود را داشته باشند و این درباره داور هم صدق می نماید. افراد دیگری در تیم داوری هستند و می خواهند بهترین کارآیی را داشته باشند.

وی درباره پایبندی مدیران باشگاه به قول های خود درباره مسائل مالی بیان نمود: در یک سال اخیر خیلی درباره مسائل مالی پارس جنوبی صحبت شده است. می دانیم که این مشکل، مختص ما نیست و شامل سایر تیم های نفتی هم می گردد. تمام تیم ها دچار چالش مالی هستند و بسترهای لازم برای کسب درآمد آنها ایجاد نشده است. باشگاه های ما، ساختار درآمدزایی ندارند و منتظرند پولی از آسمان بیاید که آن را خرج نمایند. ما حق پخش تلویزیونی نداریم که حدود 80 درصد درآمد باشگاه های بزرگ از این محل تأمین می گردد.

سرمربی پارس جنوبی با بیان اینکه مسائل این باشگاه از بقیه تیم ها کمتر و بیشتر نیست، توضیح داد: مورد مهمی که وجود دارد، این است که باید یاد بگیریم چگونه بیشترین استفاده را از پول مان داشته باشیم. احترام مردم جم برای من خیلی مهم است، چون پارس جنوبی برای آنها بسیار عزیز است و صحبت از کمبود منابع مالی و امکانات، شأن شهر جم را پایین می آورد. مسائل درون تیم باید حل گردد و کوشش می کنیم برای حل مسائل به هم یاری کنیم.

افاضلی درباره شرایط محسن فروزان و اینکه او می تواند برابر ذوب آهن به میدان برود یا خیر، گفت: او به بازی فردا نمی رسد، اما امیدوارم در آینده بتوانیم از وجودش استفاده کنیم. غیبت بازیکنی چون فروزان می تواند به تیم لطمه بزند، اما او جانشین خوبی دارد و به مسعود پورمحمد (دروازه بان دوم پارس) اعتماد کامل داریم. ما تیم خوبی داریم و فکر می کنم بازی های خوبی در نیم فصل دوم ارائه خواهیم کرد و بچه ها می توانند توانایی های خود را نشان دهند.

وی در مورد اینکه تیمش نتوانست بازیکنی با استفاده از سهمیه فیفا بگیرد، گفت: وقتی درباره سهمیه فیفا از باشگاه پرسیدم، به من گفتند یکی از سه سهمیه استفاده شده است، اما پس از آن متوجه شدیم هر سه سهمیه فیفا در نیم فصل اول استفاده شده و این از مواردی است که به ما به ارث رسیده است. معمولاً تیم ها سهمیه های فیفا را نگه می دارند تا اگر در نیم فصل دوم نتوانستند نقایص خود را رفع نمایند، از آن استفاده نمایند و بازیکنی بگیرند که گره تیم را باز کند. با این حال ما باید این شرایط را بپذیریم.

سرمربی پارس جنوبی در مورد اینکه روی سهمیه فیفا حساب نموده بود و می خواست حمیدرضا طاهرخانی را جذب کند، توضیح داد: فکر می کردم می توانیم روی آن حساب کنیم. ما به جز طاهرخانی با چند بازیکن دیگر صحبت نموده بودیم. تصورم بر این بود که می توانم نفرات بیشتری به تیم اضافه کنم که این شرایط فراهم نشد. هر کسی براساس ایده هایش تصمیم می گیرد و ما باید این موضوع را بپذیریم.

افاضلی در پاسخ به این پرسش که آیا قراردادش به ثبت رسیده و کارت او توسط سازمان لیگ صادر شده است یا خیر، بیان نمود: هنوز اطلاعی در این باره ندارم و در جریان موضوع نیستم. این قدر گرفتار بودم که قرارداد و کارهای خودم را پیگیری نکردم. با این حال امروز از مدیران باشگاه در این باره سؤال می کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 766

به "افاضلی: فروزان مقابل ذوب آهن بازی نمی کند، اما به جانشین او اعتماد کامل داریم، اینقدر گرفتار بودم که کارهای خودم را پیگیری نکردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افاضلی: فروزان مقابل ذوب آهن بازی نمی کند، اما به جانشین او اعتماد کامل داریم، اینقدر گرفتار بودم که کارهای خودم را پیگیری نکردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید