بازداشت عامل ترویج چالش مومو در بابل

به گزارش مجله جگوار، فرمانده انتظامی شهرستان بابل از شناسایی عامل ترویج بازی مومو که به انگیزه سرگرمی و ایجاد وحشت در همسالان خود مرتکب این عمل شد، خبر داد.

بازداشت عامل ترویج چالش مومو در بابل

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران و به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، سید محسن جعفری با اعلام این خبر، گفت: در پی طرح شکایت مسؤولان یکی از مدارس شهرستان بابل مبنی بر ارسال پیام ها و کلیپ های تهدید آمیز موسوم به چالش مومو برای وی و برخی دانش آموزان یک مدرسه، موضوع برای بررسی در دستور کار کارآگاهان پلیس فتای این فرماندهی قرار گرفت.

وی اضافه نمود: با بررسی های به عمل آمده و انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی مشخص شد، فردی با استفاده از یک خط تلفن همراه اقدام به ارسال پیام به ناظم مدرسه و همکلاسی های خود در قالب چالش مومو می کند.

فرمانده انتظامی شهرستان بابل اظهار داشت: با شناسایی متهم و هماهنگی قضائی این فرد دستگیر و سیم کارت و دستگاه تلفن همراه که در اختیار وی بوده کشف شد.

جعفری اضافه نمود: برابر اظهارات مالک سیم کارت مشخص شد این سیم کارت برای انجام تکالیف مدرسه در اختیار فرزندش بود که اقدام به ارسال پیام های تهدیدآمیز از آن طریق می کرد.

وی اضافه نمود: متهم که تحت تاثیر چالش مومو قرار گرفته بود انگیزه خود از این کار را سرگرمی در بین همکلاسیان خود اظهار داشت.

فرمانده انتظامی شهرستان بابل از تشکیل پفراینده برای متهم و معرفی وی به مرجع قضائی خبر داد و گفت: با توجه به فرایند آموزش دانش آموزان در فضای مجازی و استفاده مداوم آنها از اینترنت، والدین باید بر نحوه استفاده فرزندان خود نظارت بیشتری داشته باشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1310

به "بازداشت عامل ترویج چالش مومو در بابل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت عامل ترویج چالش مومو در بابل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید