بدترین رکود 40 ساله کشورهای آسیای جنوبی رقم می خورد

به گزارش مجله جگوار، بانک دنیای در گزارش جدید خود هشدار داد که پاندمی کویید 19 اقتصادهای جنوب آسیا را که زمانی بالاترین رشد در دنیا را داشتند به کُندترین شرایط خود در چندین دهه اخیر خواهد رساند.

بدترین رکود 40 ساله کشورهای آسیای جنوبی رقم می خورد

بانک جهانی در گزارش متمرکز خود در خصوص اقتصادهای جنوب آسیا نوشت: گسترش سریع شیوع ویروس کرونا و تاثیرات آن بر اقتصاد جهانی آن قدر بی سابقه اند که پیش بینی دقیق سخت شده است. در این گزارش برای اولین بار یک بازه پیش بینی شده است، در حالی که قبلاً پیش بینی های نقطه ای انجام می شد.

انتظار می رود در تمام 8 کشور این منطقه شاهد کُند شدن رشد مالی باشیم. در حالی که در پیش بینی قبلی رشد مالی سال جاری این منطقه 6.3 درصد اعلام شده بود، در این گزارش جدید رشد مالی این منطقه به شدت کاهش داده شده که بین 1.8 درصد تا 2.8 درصد خواهد بود.

حتی سطح بالای این پیش بینی جدید 3 درصد از متوسط رشد این منطقه از سال 1980 تا به امروز پایین تر است. در این گزارش آمده است: اقتصاد آسیای جنوبی با طوفانی از تاثیرات منفی گوناگون روبرو شده است. توریسم متوقف شده است. زنجیره فراوری مختل شده، تقاضا برای پوشاک کاهش یافته و حال و هوای مصرف کنندگان و سرمایه گذاران بدتر شده است.

طبق این گزارش اقتصاد هند کمترین آسیب را در بین کشورهای آسیای جنوبی خواهد دید، د رحالی که نپال، بوتان و بنگلادش با افت شدیدی در رشد مالی خود روبرو خواهند شد. در این میان مالدیو بیشترین آسیب را خواهد دید و احتمالاً اقتصاد این کشور سال جاری 13 درصد آب خواهد رفت. افغانستان، پاکستان و سریلانکا هم احتمالاً سال جاری به رکود مالی فرو خواهند رفت.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 18 خرداد 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 993

به "بدترین رکود 40 ساله کشورهای آسیای جنوبی رقم می خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدترین رکود 40 ساله کشورهای آسیای جنوبی رقم می خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید