بعیدی نژاد: امپریال کالج لندن برگزاری نشست ضد ایرانی را تکذیب کرد

به گزارش مجله جگوار، ایرنا نوشت:سفیر ایران در انگلیس گفت: مسئولان دانشگاه امپریال کالج لندن در تماسی که با سفارت داشتند برگزاری نشست گروهی از معاندان جمهوری اسلامی ایران در این دانشگاه را کاملا تکذیب و تصریح کردند هیچ سالنی در دانشگاه در اختیار این گروه قرار نداده اند.

بعیدی نژاد: امپریال کالج لندن برگزاری نشست ضد ایرانی را تکذیب کرد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

حمید بعیدی نژاد روز چهارشنبه با انتشار پیامی در توییتر اضافه نمود: واقعا جای تعجب دارد گروهی که ادعای دروغین تحول خواهی دارد در همان نشست افتتاحیه و برای کسب وجهه ساختگی برای خود، به دروغ محل برگزاری نشست خود را دانشگاه امپریال کالج لندن اعلام می نماید.

وی ادامه داد، این در حالی است که حسب اعلام برخی از اعضای شرکت کننده، این نشست در سالن یک هتل خصوصی برگزار گردید.

بر اساس اطلاعیه ای که هفته گذشته در فضای مجازی منتشر شد، گروه موسوم به شورای مدیریت گذار شنبه و یکشنبه گذشته در لندن تشکیل جلسه داده و درباره برگزاری اعتراضات سازمان یافته با هدف براندازی نظام و استقرار حکومت سیاسی جایگزین گفتگو کردند.

بر اساس این اطلاعیه، محل برگزاری این نشست دانشگاه ایمپریال کالج لندن عنوان شده بود.

سفارت ایران در انگلیس دیروز (سه شنبه) در نامه ای به دانشگاه امپریال کالج لندن مراتب اعتراض خود را به برگزاری نشست ضد ایرانی در این دانشگاه بیان کرد.

بعیدی نژاد در این رابطه گفته بود، سفارت اقدام این دانشگاه را در دادن سالن به یک گروه خود خوانده از ورشکستگان سیاسی که هدف آن کسب حمایت خارجی برای تغییر نقشه سیاسی- فرهنگی ایران به وسیله تحریک و دامن زدن به تفاوت های فرهنگی و زبانی اقوام مختلف می باشد، تقبیح نموده است.

وی توضیح داد: دانشگاه محل تضارب آراست و یک جریان وابسته که هیچ نسبتی با مردم ایران ندارد، نباید بتواند پشت درهای بسته و بدون فراهم شدن امکان گفتگو میان افکار سیاسی (debate)،از نام یک دانشگاه برای پیشبرد اندیشه های باطل خود سوءاستفاده نماید.

تکذیب مقامات دانشگاه ایمپریال کالج لندن درباره میزبانی این نشست نشان دهنده عمق توخالی بودن ادعای گروهی است که به گفته سفیر کشورمان به دنبال تحول خواهی در حاکمیت کشور هستند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 364

به "بعیدی نژاد: امپریال کالج لندن برگزاری نشست ضد ایرانی را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعیدی نژاد: امپریال کالج لندن برگزاری نشست ضد ایرانی را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید