تبدیل مواد شیمیایی خطرناک به محصولات جانبی بی خطر با فناوری نانو

به گزارش مجله جگوار، شرکت وانوس اس ای اقدام به توزیع نانومحصولی می نماید که قابلیت خنثی سازی مواد شیمیایی خطرناک را دارد. این محصول که فست اکت نام دارد می تواند مواد شیمیایی خطرناک را به محصولات جانبی بی خطر تبدیل کند.

تبدیل مواد شیمیایی خطرناک به محصولات جانبی بی خطر با فناوری نانو

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت وانوس اس ای (VANOS S.A) از عرضه دستگاه جدیدی برای مقابله با تهدیدات شیمیایی اطلاع داد. این شرکت قرار است محصول مبتنی بر فناور نانو موسوم به فست اکت (FAST-ACT) را برای جلوگیری از تهدیدات شیمیایی توزیع کند. فست اکت توسط شرکت تیمیلون (Timilon Corporation) فراوری می گردد.

شرکت وانوس اس ای اعلام نموده است که دستگاه فست اکت فقط در 90 ثانیه می تواند تهدیدات شیمیایی و مواد سمی را خنثی نموده و آن ها را به محصولات جانبی ایمن تری تبدیل کند.

شرکت وانوس اس ای به عنوان توزیع کننده و ارائه دهنده خدمات مجاز برای محصولات فست اکت در یونان و قبرس منصوب شد.

شرکت وانوس اس ای با احترام به تعهد این شرکت در ترکیب ایمنی و نوآوری، همکاری جدید خود را با شرکت تیمیلون شروع نموده است که باعث غنی سازی فعالیت های شرکت وانوس اس ای با فست اکت می گردد. اولین برنامه همکاری این دو شرکت در بخش جاذب های نانویی در برابر تهدید های شیمیایی است، که یک فرمولاسیون اختصاصی غیرسمی با عملکرد بالا بوده و قادر است با استفاده از مواد ویژه ای که دارید بلافاصله خطرات شیمیایی را خنثی کند.

طیف گسترده ای از ابزار ها و امکانات، فست اکت را به ابزاری ارزشمند برای انواع محیط ها از جمله حمل و نقل عمومی و تجاری، تاسیسات دولتی، آزمایشگاه ها، تاسیسات فراوریی، اماکن خرید و سرگرمی، پلیس، آتش نشانی و سایر موارد واکنش اضطراری، امکانات بهداشتی و درمانی در هر مکان تبدیل می نماید، فضا هایی که در آنجا مواد شیمیایی خطرناک یک تهدید بالقوه است.

فست اکت توسط سیستم های جاذب درجه نظامی تهیه شده و تحت قرارداد وزارت دفاع و قرارداد های آژانس های نظامی دولت (DTRA، NSF، DARPA) است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1701

به "تبدیل مواد شیمیایی خطرناک به محصولات جانبی بی خطر با فناوری نانو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل مواد شیمیایی خطرناک به محصولات جانبی بی خطر با فناوری نانو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید