تحقق رشد اقتصادی 10.5 درصدی برای خوزستان

به گزارش مجله جگوار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان از هدفگذاری دولت در بودجه سال 1401 برای رشد اقتصادی 10.5 درصدی استان خبر داد.

تحقق رشد اقتصادی 10.5 درصدی برای خوزستان

به گزارش خبرنگاران از اهواز، مهرداد نیکو رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: نرخ رشد اقتصادی درنظر گرفته شده در لایحه بودجه 1401 کل کشور هشت درصد مشخص شده که با توجه به ظرفیت های موجود خوزستان، این نرخ ویژه استان 10.5 درصد هدفگذاری شده است.

او ادامه داد: باتوجه به تصویب آیین نامه اجرایی ارتقای برنامه بهره وری باید یک سوم آن (3.5 درصد) از طریق بهره وری انجام شود تهیه برنامه بهره وری دستگاه های اجرایی خوزستان به صورت تفکیک شده در دستور کار کمیته بهره وری استان واقع شده است.

نیکو اضافه کرد: دستگاه های اجرایی موظف شدند که برنامه بهره وری برای خود تهیه کنند گفت: در همین زمینه از دستگاه های اجرایی خواسته شد تا نسبت به ارائه برنامه های خود در این رابطه اقدام کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان اضافه کرد: تا به امروز از بین 90 دستگاه اجرایی استان، 10 دستگاه دولتی برنامه های خود را ارائه کرده اند که این برنامه ها پیش از تصویب به بازنگری و بررسی بیشتر نیاز دارند و دستگاه های اجرایی استان، فاقد برنامه ارتقای بهره وری هستند.

این مقام مسئول گفت: مطابق با قانون بودجه 1400، دستگاه هایی که برنامه بهره وری تهیه کرده باشند، تا سقف سه درصد از بودجه هزینه ای آن ها باید به تحقق این برنامه اختصاص پیدا کند.

او می گوید موضوع بهره وری از زمان ابلاغ برنامه چهارم توسعه به عنوان یکی از موضوعات توسعه ای کشور مدنظر قرار گرفت، اما بطور مشخص، در ماده سه برنامه توسعه ششم (سال 1396)، این موضوع یکی از گزینه های رشد اقتصادی برای کشور درنظر گرفته شده است.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1985

به "تحقق رشد اقتصادی 10.5 درصدی برای خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقق رشد اقتصادی 10.5 درصدی برای خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید