تخم پرندگان چند؟

به گزارش مجله جگوار، فروش تخم پرندگانی همانند مرغ، اردک، غاز، بلدرچین، کبک در بازار مسئله ای معمول است. اما مسئله آن موقع نا معمول می گردد که بدانید بازار فروش تخم پرندگان زینتی و وحشی حسابی در کشور داغ است. به شکلی که می توان آگهی های متعدد فروش تخم این پرندگان را در سایت های فروش آنلاین و در فضای وب پیدا کرد.

تخم پرندگان چند؟

به گزارش خبرنگاران، در حال حاضر قیمت هر عدد تخم مرغ از 1500 تومان شروع می گردد و در نهایت به 2 هزار تومان می رسد. قیمت هر عدد تخم بلدرچین یکهزار و 700 تومان، تخم کبک 3 هزار و 500 تومان، اردک 4 تا 7 هزار تومان و قیمت هر عدد تخم غاز نیز از 6 هزار تومان شروع می گردد و به 12 هزار تومان هم می رسد.

اما بالاترین قیمت تخم پرندگان اهلی و پرورشی متعلق به شتر مرغ است. در حال حاضر در بازار قیمت های متفاوتی برای تخم این پرنده عنوان می گردد که به نظر می رسد دلیل این تفاوت قیمت ها، عرضه بسیار کم تخم شتر مرغ از سوی پرورش دهندگان باشد. قیمت تخم این پرنده از 200 هزارتومان شروع می گردد و گاه به 900 هزار تومان هم می رسد.

در این میان آگهی های محدودی هم برای فروش تخم کبوتر وجود دارد که طبق ادعای آگهی دهندگان بیشتر خاصیت درمانی داشته و برای لکنت زبان استفاده می گردد. این آگهی دهندگان قیمت هر تخم کبوتر را 3 تا 5 هزار تومان اعلام نموده اند.

تخم پرندگان زینتی به چقدر می رسد؟

در کنار بازار فروش تخم پرندگان اهلی و پرورشی، فروش تخم های نطفه دار پرندگان زینتی نیز رونق قابل توجهی دارد. این نوع از تخم پرندگان مصرف خوراکی ندارد و صرفا برای پرورش و جوجه کشی مورد استفاده قرار می گیرند. هم اکنون سایت های متعددی اقدام به فروش تخم های نطفه دار پرندگان زینتی می نمایند و رقابت سرسختانه ای میان آن ها وجود دارد. این مسئله را می توان از تغییرات و تفاوت قیمت محصولات شان مشاهده کرد.

آنالیز محصولات ارائه شده در این سایت ها نشان می دهد که قیمت تخم پرندگان زینتی در کمترین حالت از 14 هزار تومان شروع می گردد و در بالاترین قیمت نیز که متعلق به تخم نطفه دار توکان است، به بیش از 4 میلیون تومان برای هر دانه می رسد.

اما بالاترین قیمت ها مربوط به تخم نطفه دار طوطی سانان است. دراین رابطه تخم نطفه دار طوطی ماکائو هیاسینث و ماکائو اسکارلت، برای هر دانه بین سه میلیون و 400 تا سه میلیون و 600 هزار تومان قیمت خورده است. تخم نطفه دار طوطی کاکادو نیز از یک میلیون و 800 هزار تومان شروع شده و به 2 میلیون تومان ختم می گردد.

تخم نطفه دار طوطی ماژور میشل نیز بین یک میلیون و 600 هزار تومان تا 2 میلیون و 100 هزار تومان، تخم نطفه دار طوطی اکلکتوس هم بین یک میلیون و 300 تا یک میلیون و 600 هزار تومان و تخم نطفه دار طوطی کاسکو نیز بین یک میلیون تا یک میلیون و 200 هزار تومان در سایت های آنلاین فروخته می شوند.

مقرون به صرفه ترین قیمت تخم گونه طوطی سانان، مربوط به شاه طوطی با 420 هزار تومان است.

باقی تخم های نطفه دار پرندگان زینتی هم به شکل معمول برای هر دانه بین 14 تا 200 هزار تومان قیمت خورده اند. مثلا تخم نطفه دار قرقاول آمریکایی 14 هزا تومان قیمت دارد. تخم نطفه دار اردک ماندارین 60 هزار تومان فروخته می گردد. قیمت تخم نطفه دار مرغ های ابریشمی به 18 هزار تومان می رسد. تخم نطفه دار قرقاول لیدی آمهرت و بلژیکی 110 هزار تومان قیمت خورده است و خرید تخم نطفه دار عروس هلندی نیز حدود 200 هزار تومان خرج روی دست خریدار می گذارد.

تخم پرندگان وحشی چند؟

آگهی های فروش تخم پرندگان وحشی چندان زیاد نیست و بیشتر مربوط به گونه های قو، گنجشک، کبک و کبوتر وحشی است. یکی از آگهی دهندگان فروش تخم انواع قوی وحشی که در استان های مرکزی سکونت دارد. قیمت ها را به راحتی در اختیار دنبال نمایندگان خود در فضای مجازی نمی گذارد. او اعلام قیمت را به گفتگوی خصوصی و تماس مشروط نموده است.

شماره اش را بر می دارم و تماس می گیرم. پس از 5 یا 6 بوق گوشی را یک آقا جواب می دهد. از صدایش می گردد فهمید که جوان است. سریع می روم سر اصل مطلب. ببخشید آقا برای آگهی فروش تخم قو تماس گرفته ام. قیمت تخم قو چند است؟

مرد جوان پاسخ می دهد که چه نوع تخم قویی؟ قوی سوت زن، کوچک، گنگ، سیاه؛ کدام شان؟

می گویم مگر فرقی هم می نماید؟ می گوید که صد البته که فرق دارند. اگر بخواهی این گونه خرید کنی تخم غاز قو را جای قوی گنگ به تو می فروشند. حالا بگذریم. بالاخره نگفتی کدام شان را می خواهی؟

می گویم: قیمت تخم قویِ گنگ و سیاه را می خواهم. مرد جوان قیمت آن ها را بین 100 تا 250 هزار تومان عنوان می نماید. از او می پرسم که قو های وحشی مهاجر مگر در مازندران نیستند؟ شما چگونه به تخم پرندگان وحشی دسترسی دارید؟ می گوید چند جفت شان را سال های قبل از پرنده فروشانی در فریدونکنار و سرخ رود خریده است و چند مدتی است که کار پرورش قو را دنبال می نماید.

علاوه بر این فروشنده غیر رسمی، یک سایت آنلاین فروش تخم های نطفه دار پرندگان نیز تخم قوی سیاه گنگ می فروشد و هر دانه تخم این پرنده وحشی، را به قیمت صد و پنجاه هزار تومان می فروشد.

در اگهی فروش تخم دیگر پرندگان وحشی همانند گنجشک، کبک و کبوتر وحشی نیز، فروشندگان قیمتی بین 8 تا 25 هزار تومان را برای هر دانه طلب نموده اند.

بعضی آگهی ها جعلی هستند!

اما نجار، پرورش دهنده پرندگان معتقد است که بسیاری از این سایت های فروش تخم های نطفه دار طوطی سانان، مشتریان را با این آگهی ها فریب می دهند.

او به خبرنگاران می گوید: بعضی طوطی سانان همانند کاکادو تقریبا پس از 5 سال به بلوغ می رسد که در این مدت احتیاج به نگهداری و دارو های خارجی گران قیمت دارند. در نهایت این پرنده پس از این 5 سال جفت گیری می نماید و دو تخم می گذارد. پس از تبدیل شدن تخم به جوجه، قیمت هر یک از آن ها به سی میلیون تومان می رسد. در چنین شرایطی عاقلانه نیست که تخم نطفه دار طوطی سانان با چنین قیمتی های اندکی فروخته شوند.

به اعتقاد نجار، تخم کبک بسیار به تخم طوطی سانان شبیه است و این آگهی دهندگان تخم کبک را جای تخم طوطی جا می زنند. زمانی هم که مشتری متوجه فریب آن ها می گردد، دست اش به جایی بند نیست و آن شماره نیز هیچ گاه جوابگوی مشتری نخواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 1 فروردین 1401 بروزرسانی: 1 فروردین 1401 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 2036

به "تخم پرندگان چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخم پرندگان چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید