کوشش جدید فیسبوک برای اعاده حیثت ، راه اندازی سیستم نظات مستقل آنالیز محتوا

به گزارش مجله جگوار، فیسبوک می گوید قصد دارد به زودی یک ساختار مستقل در حوزه تحقیقات بخش محتوا ایجاد کند تا نرخ موارد آزاردهنده را به حداقل برساند.

کوشش جدید فیسبوک برای اعاده حیثت ، راه اندازی سیستم نظات مستقل آنالیز محتوا

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، درست یک روز پس از آن که خبرهایی جنجالی در مورد محتواهای جهت دار فیسبوک علیه گوگل و اپل منتشر شد، زاکربرگ اعلام نموده که قصد دارد نظارت بر بخش محتواها را چند برابر کند.

مدیرعامل فیسبوک تاکید نموده که برای طراحی یک بدنه مستقل آنالیز محتوا در کوشش است. این ساختار و پلتفرم مستقل ضمن رصد اطلاعات منتشر شده از سوی کاربران فیسبوک، محتواهای ناخوشایند را حذف می نماید.

فیسبوک وعده داده که این برنامه مستقل از نیمه اول سال 2019 در دسترس خواهد بود. مدیر عامل فیس بوک؛ مارک زاکربرگ در این خصوص گفت که این شرکت یک نهاد مستقل برای نظارت بر درخواست کاربران برای حذف محتوا ها را سازماندهی می نماید. این موضوع به طور تعیین هر نوع ارتباط زاکربرگ با روسیه را زیر سوال می برد.

افزون بر این، حرکت مذکور می تواند به فیسبوک یاری کند از اتهام تبعیض مبرا گردد. برخی از گروههای محافظه کار و قانونگذاران فیس بوک و دیگر رسانه های اجتماعی را به سانسور کردن دیدگاه های سیاسی خود متهم نموده اند، موضوعی که البته فیسبوک به شدت انکار می نماید.

زاکربرگ در یک پست گفت که نهادی مستقل تشکیل می دهد که تصمیمات خود را به شیوه ای شفاف و قابل قبول تر از همیشه می گیرد. این شرکت اوایل سال 2019 پس از امضای این توافقنامه ، کار خود را شروع خواهد نمود.

فیسبوک هنوز تعیین ننموده که چگونه اعضای این تیم انتخاب خواهند شد یا اینکه چگونه استقلال خود از بدنه فیسبوک را تضمین می نمایند. زاکربرگ نیز گفت: هنوز شماری از سوالات مهم برای کار در این خصوص وجود دارد.

باید دید آیا این گزارش می تواند حجم اطلاعات منفی روز گذشته در مورد رفتای شریل سندبرگ و مارک زاکربرگ و البته رقابتشان با اپل و گوگل را پاک کند یا خیر.

منبع: انتخاب
انتشار: 17 فروردین 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 94

به "کوشش جدید فیسبوک برای اعاده حیثت ، راه اندازی سیستم نظات مستقل آنالیز محتوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش جدید فیسبوک برای اعاده حیثت ، راه اندازی سیستم نظات مستقل آنالیز محتوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید