کوشش شهرداری تهران برای ایجاد فضای توسعه نوآوری های شهری

به گزارش مجله جگوار، هشتمین ماراتن برنامه نویسی تلفن همراه کشور روز شنبه، دوازدهم مهرماه امسال در مرکز نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با حضور 200 شرکت کننده شروع به کار کرد و تا روز چهاردهم مهر ادامه خواهد داشت.

کوشش شهرداری تهران برای ایجاد فضای توسعه نوآوری های شهری

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، در مراسم آغازین این رقابت که در قالب 75 تیم 2 تا 4 نفره از سراسر کشور در حال برگزاری است، محمد فرجود، مدیر عامل سازمان فاوا، مهدی صفاری نیا، رئیس پارک فناوری پردیس، اساتید دانشگاه، پژوهشگران، دانشجویان و علاقمندان به حوزه فناوری حضور داشتند.

فرجود در این نشست ضمن تاکید بر حمایت از زیست بوم نوآوری کشور به ویژه شرکت های نوآور ودانش بنیان که در زمینه شهر هوشمند، دارای ایده های کاربردی هستند، نقش تلفن همراه را در پررنگ تر کردن نقش شهروندان هوشمند، با اهمیت توصیف کرد و اضافه نمود: ما در شهرداری تهران به دنبال ایجاد فضایی هستیم که در آن مجموعه هایی که درگیر توسعه فناوری بوده و یا نوآوری هایی در حوزه های مختلف شهر هوشمند دارند، به راحتی به فعالیت پرداخته و بتوانند خدمات خود را با هدف ایجاد یک شهر نوآور و هوشمند عرضه نمایند.

او در ادامه، همکاری با زیست بوم نوآوری شهری مثل پارک های فناوری و شتاب دهنده ها را یکی از اقدامات اخیر شهرداری تهران در جهت تقویت این اکوسیستم مطرح نمود و گفت: هدف ما این است که این مراکز را در فرایند مشترکی با شهرداری تهران همراه کنیم. به این شکل که ما چالش ها و مسائل مهم شهر را بیان نموده و این مراکز برای حل آنها راهکارهایی ارائه نمایند.

دبیر شورای راهبردی تهران هوشمند در خاتمه ضمن تاکید بر برنامه نویسی موبایل به عنوان یکی از بااهمیت ترین دستاوردهای آینده، اظهار امیدواری کرد همکاری شهرداری تهران و زیست بوم نوآوری شهری که تا کنون در قالب های متفاوتی همچون راه اندازی مراکز فناوری و نوآوری شهر هوشمند در مناطق مختلف پایتخت ادامه داشته، در ابعاد گوناگون دیگری نیز توسعه یابد و منجر به افزایش کیفیت زندگی شهروندان گردد.

هدف اصلی از برگزاری هشتمین ماراتن برنامه نویسی تلفن همراه کشور، شناسایی تیم های برنامه نویسی برجسته کشور و شناسایی ایده های بکر و خلاقانه و ورود این تیم ها به بازار کار عنوان شده است. از دیگر اهداف بنیادی این مسابقه می توان به ایجاد فرصت لذت بردن از آموزش و تجاری سازی و خلاقیت، آموزش رفتارهای صحیح اجتماعی- مالی در حوزه کسب وکارهای نو، لذت حل مساله به شیوه های گوناگون در فرآیندی خلاقانه، پرورش ایده های خلاقانه در حوزه برنامه نویسی موبایل و... اشاره نمود.

هشتمین ماراتن برنامه نویسی تلفن همراه کشور تا روز دوشنبه ادامه دارد و در خاتمه از بین 10 تیم برتر، سه تیم به عنوان برنده نهایی این مسابقه معرفی می شوند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1276

به "کوشش شهرداری تهران برای ایجاد فضای توسعه نوآوری های شهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش شهرداری تهران برای ایجاد فضای توسعه نوآوری های شهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید