تکذیب ایجاد اردوگاه هایی برای پذیرش مهاجران تازه افغان

به گزارش مجله جگوار، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، ایجاد اردوگاه هایی برای پذیرش آوارگان و مهاجران نو افغانستانی را تکذیب کرد.

تکذیب ایجاد اردوگاه هایی برای پذیرش مهاجران تازه افغان

به گزارش ایسنا، مهدی محمودی، ضمن تسلیت ایام محرم و فرارسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان اظهار کرد: اخیرا شایعات و اخباری از کشور افغانستان به گوش می رسد مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی ایران، اردوگاه هایی را برای پذیرش آوارگان و مهاجران تازه افغانستان مهیا نموده است که این موضوع اساسا تکذیب می گردد و نباید مردم افغانستان به این شایعات توجه نمایند.

به گفته وی، توجه به این شایعات ممکن است منجر به آوارگی مردم افغان گردد، البته ما احساس کنیم چنین فضایی برای آمدن به سمت ایران جهت اقامت در اردوگاه آوارگان، در افغانستان وجود ندارد. امیدواریم شرایط و فضا به گونه ای باشد که مردم افغانستان در صلح و ثبات و آرامش و امنیت بتوانند در کشور خود به زندگی بپردازند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، ادامه داد: تعدادی از مهاجرین که در روز های گذشته وارد کشور شده بودند، با توجه به شرایط حاکم در افغانستان به کشور خود بازگشته اند.

محمودی در انتها اظهار امیدواری کرد که پناهندگان و مهاجرانی که از 40 سال گذشته در جمهوری اسلامی ایران مهمان ما هستند به زودی بتوانند عزتمندانه به کشور خود بازگردند و ما شاهد آوارگی یا بی جا شدگی هیچ یک از مردم شریف افغانستان نباشیم و این مردم بتوانند در شرایط ثبات و همبستگی زندگی نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1797

به "تکذیب ایجاد اردوگاه هایی برای پذیرش مهاجران تازه افغان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب ایجاد اردوگاه هایی برای پذیرش مهاجران تازه افغان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید