حمل و نقل عمومی در ولگوگراد؛ روسیه

به گزارش مجله جگوار، ولگوگراد، یکی از شهرهای میزبان جام جهانی 2018 روسیه است که در جنوب غرب این کشور واقع شده است. سیستم حمل و نقل عمومی این شهر شامل تراموای سریع السیر، اتوبوس، اتوبوس برقی، تراموا و دوچرخه است.

حمل و نقل عمومی در ولگوگراد؛ روسیه

ولگوگراد از قرن 18 به یک شهر صنعتی تبدیل شد و از فرهنگ و تاریخچه ای غنی برخوردار است. استادیوم ولگوگراد آرنا یکی از استادیوم های جام جهانی فوتبال 2018 روسیه است که قرار است میزبانی چند ملاقات را بر عهده داشته باشد. به همین علت قصد داریم شما را با حمل و نقل عمومی این شهر آشنا کنیم تا سفری راحت تر و به یادماندنی داشته باشید.

فرودگاه

فرودگاه بین المللی ولگوگراد در شمال غرب شهر واقع شده و 20 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. بزرگراه Shosse Aviatorov، فرودگاه را به شهر متصل می نماید. برای اینکه با تاکسی از فرودگاه به شهر بروید، باید 300 تا 400 روبل بپردازید. اتوبوس های شماره 6 و 6k نیز از فرودگاه تا شهر تردد می نمایند. انتهای خط 6k به Ulitsa Kosmonavtov می رسد و خط شماره 6 تا محدوده ایستگاه تراموای سریع السیر Komsomolskaya و ایستگاه قطار به مسافران خدمات می دهد. زمان حرکت این اتوبوس ها هر 10 تا 15 دقیقه است.

اتوبوس شماره 133 از فرودگاه به بعضی از نقاط حومه شهر نیز می رود. می توان به وسیله این اتوبوس به ایستگاه قطار یا ایستگاه اتوبوس رفت که در کنار هم قرار دارند. کرایه اتوبوس را می توانید به صورت نقدی به راننده یا شخصی که کرایه را جمع می نماید، بپردازید یا از کارت مسافرتی شهر بهره ببرید. یک ایستگاه راه آهن نیز در نزدیکی فرودگاه قرار گرفته است؛ اما نزدیک ترین ایستگاه آن به مقدار 5 ایستگاه اتوبوس (20 دقیقه) با فرودگاه فاصله دارد. البته قرار است ایستگاه قطار تا جام جهانی 2018 به فرودگاه برسد.

تراموای سریع السیر

خط تراموای سریع السیر یا مترو-تراموا از Prospekt Lenina در سمت راست ولگا حرکت نموده و 5 منطقه شهر را پوشش می دهد. این سیستم در سال 1984 افتتاح شد و 17.3 کیلومتر طول دارد و شامل 20 ایستگاه می گردد. البته در طول جام جهانی 2018 فقط 16 ایستگاه فعالیت خواهند کرد. 5 ایستگاه مترو-تراموا در زیر زمین قرار گرفته است. مترو-تراموای Pionerskaya تا استادیوم ولگوگراد آرنا و amayev Kurgan به مسافران خدمات می دهد.

ایستگاه های TRK Evropa و Ploshchad Vozrozhdeniya، نزدیک ترین ایستگاه ها به این دو محل در طول مسابقات هستند که فقط 5 دقیقه با آن ها فاصله دارد. با استفاده از مترو-تراموا می توان به بسیاری از نقاط معروف شهر رفت. در هر ایستگاه، اتوبوس یا اتوبوس برقی مهیا است تا مسافران را جابه جا کند. علاوه بر این، در بسیاری از ایستگاه های مترو-تراموا، به خصوص در بخش شمالی این خطوط، ایستگاه های قطار نیز قرار دارند. کرایه این وسیله حمل و نقل عمومی معادل 25 روبل است که با کارت مسافرتی 23 روبل خواهد بود.

اتوبوس، اتوبوس برقی، تراموا

مسیرهای متعدد اتوبوس به طور کامل شهر را پوشش داده اند. از هر نقطه شهر می توانید سوار اتوبوس شده و به مقصد خود در شهر یا حومه شهر بروید. اتوبوس تنها گزینه حمل و نقل عمومی موجود در فرودگاه است (اتوبوس شماره 6 و 6k). مسیرهای تراموا و اتوبوس برقی، شمال و غرب شهر را به مرکز شهر متصل می نمایند. در جنوب شهر نیز یک سیستم تراموا (شماره 11) در منطقه Krasnoarmeiskiy District فعالیت می نماید که از سایر مسیرها و منطقه ها جدا است. کرایه اتوبوس، تراموا و اتوبوس برقی، 20 روبل است که می توانید به صورت نقدی بپردازید و در صورتی که از کارت مسافرتی استفاده می کنید، 18 روبل می گردد.

علاوه بر این، تعداد زیادی وسیله نقلیه حمل و نقل عمومی که معمولا اتوبوس های کوچک یا مینی بوس هستند نیز در ولگوگراد وجود دارد. این وسایل در داخل شهر فعالیت دارند و مسیرهای اصلی را به منطقه ها دورافتاده شهر یا بخش های حومه ای مرتبط می نمایند. به این وسایل، تاکسی Marshrutnoye گفته می گردد که فقط باید به صورت نقدی کرایه خود را بدهید.

کارت مسافرتی

یک کارت مسافرتی کلی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن، کرایه اتوبوس، اتوبوس برقی، تراموا و تراموای سریع السیر را بپردازید. 72 اوت لت کارت مسافرتی در تمام منطقه ها ولگوگراد مستقر است. البته این کارت ها در دفاتر بلیت Metroelectrotrans، مرکز خدمات ولنا در Ulitsa Sovetskaya 7، دفاتر پست روسیه و روزنامه فروشی های Soyuzpechat نیز به فروش می رسد. هنگام خرید این کارت باید 100 روبل بابت هزینه ارتباط الکترونیکی بپردازید و کارت را حداقل 50 روبل شارژ کنید.

قطار برقی

قطار برقی راهی آسان برای رفت و آمد در ولگوگراد است، زیرا از کلیه منطقه ها شهری عبور می نماید. با این وسیله نقلیه می توانید به همه نقاط مهم شهر سر بزنید؛ به خصوص که بخش های جنوبی شهر به شبکه مترو-تراموا متصل نیستند. قطارهای راه دور از ایستگاه راه آهن ولگوگراد 1 به 5 منطقه شهر تردد می نمایند. این ایستگاه در مرکز شهر قرار گرفته و به مقدار 5 دقیقه پیاده روی با ایستگاه مترو-تراموا Komsomolskaya فاصله دارد و در کنار ایستگاه اتوبوس قرار گرفته است.

ایستگاه قطار Mamayev Kurgan، نزدیک ترین ایستگاه به استادیوم ولگوکراد آرنا در جام جهانی 2018 است که فقط چند دقیقه با آن فاصله دارد. نزدیک ترین ایستگاه به فرودگاه نیز ایستگاه Gumrak است که به مقدار 5 ایستگاه اتوبوس با فرودگاه فاصله دارد؛ هر چند قرار است تا جام جهانی 2018 تا فرودگاه امتداد یابد و آن را به مرکز شهر وصل کند. کرایه قطار در داخل شهر معادل 40 روبل است. برای تهیه بلیت می توانید به دفاتر فروش بلیت و ترمینال های سلف سرویس مستقر در هر ایستگاه مراجعه کنید. برای اطلاع از برنامه قطارهای ولگوگراد از اپلیکیشن Yandex.Elektrichki بهره ببرید.

رانندگی

ترافیک در خیابان های این شهر خیلی روان است و شاید در بعضی از نقاط مرکز شهر از ساعت 8 تا 10 صبح و 5 تا 7 عصر کمی شلوغ گردد؛ اما ترافیک سنگین به ندرت اتفاق می افتد. در هر نقطه از شهر می توانید به رایگان خودروی خود را پارک کنید. محل های پارک ممنوع با علامت معین شده است. ضمناً رانندگی در پیاده رو و پارک، توقف در ایستگاه وسایل حمل و نقل عمومی یا رانندگی در خطوط این وسایل ممنوع است.

دوچرخه

با سفر به این شهر، علاوه بر تعداد زیاد دوچرخه سوارها، شاهد صفوف دوچرخه خواهید بود. مردم محلی علاقه زیادی به دوچرخه سواری در منطقه ها مختلف شهر و پارک ها دارند. چندین شرکت کرایه دوچرخه در ولگوگراد وجود دارد که بیشتر آن ها در مرکز شهر مستقر هستند.

منبع: کجارو / welcome2018.com
انتشار: 29 بهمن 1400 بروزرسانی: 29 بهمن 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 2003

به "حمل و نقل عمومی در ولگوگراد؛ روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمل و نقل عمومی در ولگوگراد؛ روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید