خانواده ها فقط شهریه ثابت مهدهای کودک را پرداخت نمایند

به گزارش مجله جگوار، مدیرکل امور بچه ها و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور در مورد نحوه پرداخت شهریه مهدهای کودک گفت: والدین باید فقط شهریه ثابت مهدهای کودک را در هنگام تعطیلی آنها پرداخت نمایند.

خانواده ها فقط شهریه ثابت مهدهای کودک را پرداخت نمایند

به گزارش ایسنا، سعید بابایی با بیان اینکه بعد از بیماری اخیر مسائل زیادی برای مهدهای کودک ایجاد شد اضافه نمود: در مشکل اخیر سه طرف یعنی والدین بچه ها، صاحبان مهدها و مربیان دچار مشکل شدند.

وی با بیان اینکه ملاک ما برای برطرف مسائل قرارداد فی مابین والدین و مهدهای کودک است، اظهار کرد: در قراردادی که بسته شده اگر هر ماه مهدکودک به دلایلی تعطیل شده باشد فقط شهریه ثابت آن ماه - و نه شهریه غذا و برنامه های فوق برنامه - دریافت می گردد. چون اکثریت مهدهای کودک در اسفندماه باز بودند، به همین دلیل باید شهریه ثابت آنها براساس تعرفه بهزیستی از سوی والدین پرداخت گردد.

مدیرکل امور بچه ها و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه بیش از 16 هزار مهدکودک کشور مهدهای نادری هستند که مشتریان بیشتری دارند توضیح داد: این در حالی است که والدین بدون توجه به مفاد قرارداد و صرفا به دلیل مشتریان بیشتر آنها سریعا قرارداد را امضا می نمایند.

به گفته بابایی هر سال شهریه مهدهای کودک توسط وزارت صنعت معدن و تجارت و از سوی سازمان حمایت از مصرف نمایندگان در شورای آنالیز و ابلاغ می گردد. همچنین این هزینه بر اساس شهر یا منطقه معین نمی گردد بلکه بر اساس رتبه و ستاره بندی مهدهای کودک با توجه به فعالیت و کیفیت نیروی انسانی آنها معین می گردد.

مدیرکل امور بچه ها و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه براساس خبرها، پیش دبستانی های آموزش و پرورش شهریه خود را تا خاتمه خردادماه دریافت می نمایند، اضافه نمود: برای مثال بچه ها 0 تا 4 سال بیشتر احتیاج به نگهداری دارند و بچه ها 5 تا 6 سال نیز بیشتر آموزش محور هستند به همین دلیل کوشش می کنیم در شهریه سال 99 برای ترمیم این موضوع اقداماتی انجام دهیم.

بابایی که در برنامه ای رادیویی صحبت می کرد، در ادامه شرح داد: البته باید متضرر طرف دیگر این قضیه را نیز در نظر بگیریم. در کشور بیش از 100 هزار مربی مهدکودک، 16 هزار مهد و 8000 روستامهد مشغول فعالیت هستند. همچنین 3800 مهدکودک در مناطق روستایی و حاشیه شهرها مشغول فعالیت هستند که فقط برای رشد و ارتقای بچه ها فعالیت انجام می دهند. مهدهای کودک شرایط بغرنجی دارند که باید حمایت دولتی شامل حالشان گردد نه اینکه جبران خسارات آنها از جیب مردم باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1002

به "خانواده ها فقط شهریه ثابت مهدهای کودک را پرداخت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانواده ها فقط شهریه ثابت مهدهای کودک را پرداخت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید