خبر خوش مجلس برای کارگران بدون مسکن

به گزارش مجله جگوار، رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت: مقرر شده است سازمان تامین اجتماعی با فعالان حوزه کارگری یک همگرایی ایجاد کند تا بتوانیم در مدت کوتاهی حداقل ها را برای تامین مسکن مورد درخواست جامعه کارگری خصوصا برای دهک های پایین نهادینه کنیم.

خبر خوش مجلس برای کارگران بدون مسکن

جهت دریافت خدمات آلاچیق چوبی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش مجله جگوار به نقل از فارس، علی بابایی کارنامی رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست فراکسیون متبوعش که با حضور معاونان وزیر کار برگزار گردید، گفت: نخستین نشست هیئت رئیسه فراکسیون کارگری مجلس یازدهم با آقای صادقی فر معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دستور کار واکاوی و آنالیز مطالبات کارگران در حوزه های سلامت، بهداشت و تامین مسکن برگزار گردید.

وی اضافه کرد: در این نشست به موضوع تبصره ماده 154 قانون کار اشاره و تاکید شد که دولت باید این قانون را به طور کامل و جامع اجرایی کند.

کننده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: همچنین در این نشست عنوان شد که شرایطی فراهم گردد که موضوع مربوط به ورزش کارگران در ماده مزبور اجرا گردد.

بابایی در ادامه گفت: همچنین گفتمان پیرامون دغدغه های کارگران با رویکرد برنامه ریزی بهتر جهت شادی، نشاط و ورزش کارگری در کل کشور از نقاط مشترک مباحث بین کنندگان دولت و مدیران معاونت فرهنگی و اجتماعی این وزارتخانه بود.

وی توضیح داد: البته احیای تبصره ماده 154 قانون کار که به موضوع ورزش کارگران می پردازد، از مهم ترین مباحث این جلسه بود و مقرر شد کمیته ای در این رابطه تشکیل گردد.

این کننده مجلس در ادامه بیان نمود: در ادامه نشست، معاون وزیر درباره طرح مسکن ملی توضیحاتی ارائه و گفت از حدود 800 هزار متقاضی این طرح با موضوع وزارت راه و شهرسازی حدودا 230 هزار متقاضی متعلق به جامعه کارگری است.

بابایی ادامه داد: در این جلسه پتانسیل های وزارت تعاون در جهت تامین مسکن حداقلی برای دهک های پایین جامعه مخصوصا کارگران مورد آنالیز و نقد نهاده شد.

وی در مورد دیگر جزئیات این نشست اظهار داشت: مقرر شد سازمان تامین اجتماعی با فعالان حوزه کارگری از جمله بازنشستگان، مستمری بگیران و تشکل های کارگری یک همگرایی ایجاد کند تا بتوانیم در مدت کوتاهی حداقل ها را برای تامین مسکن مورد درخواست جامعه کارگری خصوصا برای دهک های پایین نهادینه کنیم.

وی توضیح داد: بحث رفاه و معیشت عموم جامعه خصوصا کارگران به طور ویژه موضوع مسکن از دغدغه های اصلی کنندگان مجلس یازدهم است که از دولت و زیر مجموعه آن میخواهیم بدون اغماض به وظایف ذاتی خود در این حوزه عمل کنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1070

به "خبر خوش مجلس برای کارگران بدون مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش مجلس برای کارگران بدون مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید