خطیب زاده: اجساد 5 ایرانی مفقود شده پیدا شد

به گزارش مجله جگوار، سخنگوی وزارت خارجه گفت براساس آخرین گزارشهای دریافتی، متاسفانه پنج نفر که گرفتار بهمن شده بودند جان خود را از دست داده اند. البته جنازه آنها پیدا شده که پس از انجام هماهنگی های معمول به کشورمان منتقل خواهند شد.

خطیب زاده: اجساد 5 ایرانی مفقود شده پیدا شد

به گزارش خبرنگاران، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سئوال خبرنگاران درخصوص پیگیری شرایط اتباع ایرانی مفقود شده در مرز ترکیه توضیح داد: براساس آخرین گزارشهای دریافتی، متاسفانه پنج نفر که گرفتار بهمن شده بودند جان خود را از دست داده اند. البته جنازه آنها پیدا شده که پس از انجام هماهنگی های معمول به کشورمان منتقل خواهند شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی اضافه نمود: بر اساس جزئیات دریافتی از ادارات ذیربط، در پی سقوط بهمن و مفقود شدن 5 نفر از کولبران ایرانی در منطقه مرزی ایران و ترکیه، وزارت خارجه در کنار تماس های تلفنی و دیدار سرکنسول کشورمان در ارزروم و پیگیری های ستاد بحران استان آذربایجان غربی، با ارسال دو فقره یادداشت به مقامات ترکیه یکی از سوی سفارتمان در آنکارا به وزارت خارجه ترکیه و یک مورد هم از اداره کل کنسولی به سفارت ترکیه در تهران، درخواست اجازه ورود تیم تفحص هلال احمر ایران به محل حادثه و همکاری نیروهای ترکیه با آنان جهت یافتن این عزیزان شد که البته این کوشش ها تا انتقال پیکرها به کشور ادامه خواهد داشت.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین اشاره داشت: مسئولین مرزی همیشه تاکید داشته اند که اتباع کشورمان از عبور غیرمجاز از مرز خودداری نمایند تا با توجه به شرایط منطقه، گرفتار شرایط تاسف بار پیش آمده برای این پنج هموطن نشوند.

خطیب زاده در سرانجام از همکاری مقامات مرزی و هلال احمر ترکیه برای روشن شدن سرنوشت این پنج ایرانی تشکر کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1491

به "خطیب زاده: اجساد 5 ایرانی مفقود شده پیدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیب زاده: اجساد 5 ایرانی مفقود شده پیدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید