خنیفر: استمرار نظارت بر فرآیند آموزش های دانشگاه فرهنگیان لازم است

به گزارش مجله جگوار، تهران (پانا) - رئیس دانشگاه فرهنگیان، بر استمرار نظارت بر فرآیند آموزش های دانشگاه تاکید نمود.

خنیفر: استمرار نظارت بر فرآیند آموزش های دانشگاه فرهنگیان لازم است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، حسین خنیفر، در هفتمین نشست شورای تخصصی نظارت دانشگاه، با اشاره به پذیرش 1 هزار و 292 نفر دانشجو معلم برخوردار از رتبه زیر هزار در دانشگاه توجه بیش از پیش به کیفیت پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان را طی سال های اخیر از اهم موارد برشمرد و گفت: باید بتوانیم با پرورش دانشجو معلمانی کارآمد و مفید 30 سال آینده آموزش و پرورش کشور را به دست این افراد تضمین نماییم.

خنیفر، امنیت، بهداشت، خوراک و پوشاک و آموزش عمومی را از جمله اولویت های مهم کشورها بعد از سال 1945 خاطرنشان کرد و گفت: قطعا با در اختیار بودن این امکانات زمینه پیشرفت کشورها نیز مهیا می گردد.

وی، همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای تامین و جذب اعضای هیات علمی مورد احتیاج دانشگاه فرهنگیان را به نسبت دانشجو معلم این دانشگاه لازم و ضروری خواند و گفت: بهره مندی به موقع از اعضای هیات علمی، ارتقای کیفیت آموزش و همچنین تقویت دانشگاه فرهنگیان برای کارآمدی دستگاه تعلیم و تربیت کشور را به همراه دارد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان، با تاکید بر استمرار نظارت در فرآیند آموزش های دانشگاه توضیح داد: حرکت به سمت شیوه های نوین کنترل و به گزینی الزامی است. نظام آموزش ما باید در سبد دولت دارای اولویت نخست باشد.

این مقام مسئول، در ادامه از آینده پژوهی سخن گفت و اضافه نمود: در آینده پژوهی، ما منتظر زمان نیستیم، چرا که خود ما زمان ساز هستیم. آینده چیزی است که ساخته می گردد و سازنده آن بشر است. برای ساخت آینده ای درست هم احتیاجمند اطلاعات، درایت و جرات هستیم.

دبیر هیات امنای دانشگاه فرهنگیان، با تعاریفی متعدد از مدیریت طی زمان های گذشته تا به امروز، مدیریت را توانایی اداره شرایط متناقض در عصر تغییر خاطرنشان کرد و گفت: توانایی و تمایل دو عامل مهم پیش برنده در عصر تغییر است. با ایجاد میل در فرد شاهد تعظیم محالات خواهیم بود.

خنیفر، با اشاره به تغییر نظام آموزشی بعد از سال 1960 با تاکید بر نظام صلاحیت حرفه ای گفت: توجه بیش از پیش به تربیت معلم، حرمت و حقوق معلم حقیقتی انکارناپذیر است.

وی، مجهز شدن مدارس کشور به وسایل آموزشی را از اهم موارد برشمرد و اضافه نمود: فعالیت در این خصوص علاوه بر افزایش سرعت و پایداری یادگیری در دانش آموز به روز بودن معلم و علاقمندی وی به امر آموزش را به دنبال دارد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان، در سرانجام نظارت را عامل مهم ریل گذاری و مشخص کننده نقشه راه آینده دانشگاه معرفی و خاطر نشان کرد: گزارش های تنظیم شده در معاونت نظارت فعالیتی مهم در راستای یاری به اتخاذ تصمیم گیری های دانشگاه است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1695

به "خنیفر: استمرار نظارت بر فرآیند آموزش های دانشگاه فرهنگیان لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خنیفر: استمرار نظارت بر فرآیند آموزش های دانشگاه فرهنگیان لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید