درخواست احزاب اپوزیسیون ترکیه از وزیر کشور برای استعفا

به گزارش مجله جگوار، رهبر حزب اپوزیسیون ترکیه از وزیر کشور خواست تا به دلیل مطرح شدن یکسری اتهامات فساد از سمتش استعفا کند.

درخواست احزاب اپوزیسیون ترکیه از وزیر کشور برای استعفا

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این درخواست از سوی تمل کرملااوغلو، رهبر حزب اپوزیسیون خوشبختی برای استعفای سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در حالی انجام شده که در هفته های گذشته، رسوایی اقتصادی و مافیا موضوع اصلی در ترکیه بوده است.

سدات پکر، رئیس مطرح مافیای ترکیه که در ژانویه 2020 از کشور گریخت و پیشتر روابط عمیقی با بعضی از قانونگذاران حزب حاکم داشت، در کانال یوتیوب خود چندین ویدئو را به اشتراک گذاشت و اشخاص عالی رتبه دولت ترکیه را به دست داشتن در جرایم و فساد متهم کرد.

ویدئوهای او 10 میلیون بار بازدید شده و بحث هایی را در ترکیه ایجاد نموده است.

کرملااوغلو در توئیتی نوشت: با توجه به این اتهامات مطرح شده، افراد تعیین به ویژه وزیر کشور باید از سمتش استعفا کند و یک فرایند قضایی باید فورا شروع گردد. اگر آنها استعفا ندهند، باید از سوی رئیس جمهوری برکنار شوند.

فائق اوزتراک، سخنگوی حزب اپوزیسیون مردم جمهوری خواه و مرال آکشنر، رهبر حزب اپوزیسیون خوب نیز خواهان استعفای وزیر کشور شده اند.

این رئیس مافیا در ویدئوهایش بعضی از قانونگذاران حزب حاکم عدالت و توسعه را به ارتکاب جرایمی از جمله قتل و قاچاق مواد مخدر متهم نموده است.

البته هنوز تعیین نیست که آیا اتهاماتی که وی مطرح نموده درست است یا نه چون دولت هنوز تحقیقاتی را درباره ادعاهای مطرح شده این فرد شروع ننموده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1718

به "درخواست احزاب اپوزیسیون ترکیه از وزیر کشور برای استعفا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست احزاب اپوزیسیون ترکیه از وزیر کشور برای استعفا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید