درخواست برای حذف تیک تاک از اپ استور و گوگل پلی

به گزارش مجله جگوار، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، این اپلیکیشن که هم اکنون در دستگاه های دولت فدرال ممنوع شده، به دلیل نگرانی های مربوط به احتمال سواستفاده دولت چین از اطلاعات کاربران آمریکایی با نقدها شدیدی روبرو است.

درخواست برای حذف تیک تاک از اپ استور و گوگل پلی

به همین علت بنت در نامه ای به ساندار پیچای(مدیر ارشد اجرایی گوگل) و تیم کوک(مدیر ارشد اجرایی اپل) نوشت: هیچ شرکتی که تابع دستورات حزب کمونیست چین است، نباید این قدرت را داشته باشد که چنین داده های گسترده ای را در مورد مردم آمریکا جمع آوری کند یا برای نزدیک به یک سوم جمعیت ما محتوا ارائه کند. با توجه به این ریسک ها از شما تقاضا دارم تیک تاک را به سرعت از فروشگاه های اپلیکیشن خود پاک کنید.

قبل از نامه بنت، بیشتر نمایندگان جمهوری خواه به نگرانی های امنیت ملی علیه تیک تاک اشاره کرده بودند. هرچند سناتور دیک دوربین از حزب دموکرات نیز قبلا از مردم آمریکا خواسته بود از این اپ استفاده نکنند.

در این میان در مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت آن به جمهوریخواهان تعلق دارد، کمیته امور خارجه تصمیم دارد در ماه جاری میلادی درباره تصویب لایحه ای رای گیری کند که استفاده از تیک تاک در آمریکا را منع خواهد کرد.

شو زی مدیر ارشد اجرایی تیک تاک قرار است در ماه مارس در مقابل اعضای کمیته انرژی و بازرگانی آمریکا حاضر شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 بهمن 1401 بروزرسانی: 17 بهمن 1401 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 2245

به "درخواست برای حذف تیک تاک از اپ استور و گوگل پلی" امتیاز دهید

1 کاربر به "درخواست برای حذف تیک تاک از اپ استور و گوگل پلی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست برای حذف تیک تاک از اپ استور و گوگل پلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید