درخواست روسیه از شانگهای برای حذف دلار

نخست وزیر روسیه گفت: استفاده از پول های ملی در مبادلات بین اعضای سازمان شانگهای می تواند چشم انداز پیش روی این سازمان را ارتقا دهد.

درخواست روسیه از شانگهای برای حذف دلار

به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، دیمیتری مدودوف در جریان سخنرانی خود در نشست مشورتی سازمان همکاری شانگهای در تاجیکستان گفت: چنین اقدامی ضروری است و دولت روسیه از چنین ایده ای پشتیبانی می نماید. با این حال مدودوف اضافه کرد که این کار باید با دقت انجام گردد.

مدودوف با بیان اینکه شرایط خارجی سخت است گفت: برخی دولت ها با اقدامات حمایت گرایانه و تحریم های یکجانبه غیرقانونی، به شیوه ای ناعادلانه در فضای جهانی رقابت می نمایند تا صندلی مسلط خود را در مناسبات بین المللی حفظ نمایند. وی گفت: بخش بزرگی از این حملات متوجه روسیه و چین به عنوان دو عضو کلیدی سازمان شانگهای و ایران، همکار این سازمان می گردد.

لی کی کیانگ- نخست وزیر چین نیز از اعضای سازمان خواست تا از تجارت آزاد و همکاری های اقتصادی درون سازمانی پشتیبانی نمایند و گفت سازمان شانگهای بر شش حوزه امنیت، همکاری اقتصادی و تجارت چندجانبه، ظرفیت های تولیدی، ارتباطات، نوآوری و روابط بین مردم این کشورها متمرکز خواهد شد.

سازمان همکاری های شانگهای در سال 2001 بین شش کشور روسیه، چین، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان تشکیل شد و در سال 2017، هند و پاکستان به عنوان هفتمین و هشتمین عضو وارد این سازمان شدند. افغانستان، بلاروس، ایران و مغولستان اعضای ناظر و سری لانکا، ترکیه، آذربایجان، ارمنستان، کامبوج و نپال شرکای گفت وگوی این سازمان هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "درخواست روسیه از شانگهای برای حذف دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست روسیه از شانگهای برای حذف دلار"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید