ربیعی: شکست غیر منتظره ای داشتیم، اگر قرار باشد با هجمه ها پنالتی ما را نگیرند، عدالت نیست

به گزارش مجله جگوار، محمد ربیعی، سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان گفت: شکست غیر منتظره ای داشتیم و مسئولیت این شکست کاملاً با من است.

ربیعی: شکست غیر منتظره ای داشتیم، اگر قرار باشد با هجمه ها پنالتی ما را نگیرند، عدالت نیست

به گزارش خبرنگار خبرنگاران از رفسنجان، محمد ربیعی، سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان پس از شکست خانگی تیمش مقابل ذوب آهن اصفهان گفت: ابتدا به تیم ذوب آهن اصفهان تبریک بگویم و به بازیکنان خودمان و تیم حریف، خسته نباشید می گویم. شکست غیر منتظره ای داشتیم و مسئولیت این شکست کاملاً با من است. گلایه ای ندارم، چون این را می دانم هر تیمی می تواند در یک راستا سرازیری قرار بگیرد و بعداً از سرازیری در بیاید. ما سال های گذشته هم این راستا را داشتیم.

وی اضافه نمود: این فشار که برای کسب نتیجه روی تیم ما وجود دارد، بیش از میزان است و باعث هیجان و استرسی شده که می تواند ضریب خطا را بالا ببرد. چیزی از ارزش های تیم ما و کاری که تا الان نموده کم نخواهد کرد و هدف گذاری باشگاه ما هم تعیین است. دنبال بهانه هم نیستیم و همانطور که گفتم مسئولیت این شکست با من است که باید از طرفداران مس عذرخواهی کنم. ما دنبال این بودیم به آنها عیدی بدهیم تا سال نو را با پیروزی مس شروع نمایند، اما به آنها قول می دهم این شکست در آینده جبران خواهد شد. کوچک ترین دغدغه ای نداریم، چون این راستا را در سال های قبل بارها تجربه کردیم و می تواند یک روز هم روز بد شما باشد.

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان، اظهار داشت: دنبال بهانه نیستم و در مربیگری این را یاد نگرفتم، اما ابتدا و انتهای بازی دو اتفاق رخ داد که داور ملاقات استقلال و گل گهر، مشابه همین صحنه را پنالتی گرفت، اما این اتفاق دو بار در بازی ما رخ نداد که داور پنالتی نگرفت و این مسئله ما مربیان را هم گمراه نموده است. اگر هند است، بگیرید و اگر نیست، نگیرید. نمی گردد که اینجا نگیرید، آنجا بگیرید. دنبال لوث کردن برد ذوب آهن نیستم، چون فصل قبل و در دور رفت ما بردیم، اما شاید اگر این پنالتی که داور نگرفته، اگر پنالتی بود و نگرفت، فرایند بازی را تغییر داد.

ربیعی در خصوص اینکه اوایل فصل پنالتی های زیادی برای مس رفسنجان گرفته شد و آیا هجمه هایی که شد باعث شد که پنالتی این تیم در بازی با ذوب آهن اعلام نگردد، گفت: می تواند ربط داشته باشد، اما اگر کارشناسان هر کدام از این پنالتی ها را پنالتی نداند، ما حاضریم جوابگو باشیم. اگر 8 پنالتی برای ما گرفتند، 7 پنالتی هم علیه ما گرفته شد. این را کسی نمی بیند که ما دومین تیمی هستیم که علیه ما پنالتی بوده که به گفته کارشناسان، دو پنالتی به طور مثال در بازی با نساجی پنالتی نبوده است. الان هم حرف ما این نیست که پنالتی بوده یا نه، اما می گویم اگر هند بوده، چرا پنالتی نگرفتند و اگر نبوده، چرا در دیگر بازی ها این را پنالتی گرفتند؟ برای این مسئله هم مثال بازی استقلال و گل گهر را آوردم. اگر قرار باشد با هجمه ها پنالتی ما را نگیرند، اینکه عدالت نیست، چون مسئله اول قضاوت و داوری، عدالت است.

وی در خصوص فرایند تیم مس در سال 1400 که با شکست به انتها رسید، گفت: به هر حال ما ابتدای سال 1400 که مربوط به فصل گذشته بود، به چهار شکست متوالی در اردیبهشت ماه رسیدیم، اما در ادامه کاری که باید انجام می دادیم را انجام دادیم. الان هم در چهار بازی اخیر، اتفاقاتی افتاد که برخلاف میل ما رخ داد که مثلاً در بازی با نفت مسجدسلیمان در دقیقه یک بازی 10 نفره شدیم و تاوان آن این بود که بازی خوبی مقابل طرفدار انجام ندادیم.

سرمربی تیم فوتبال مس ادامه داد: در بازی امروز هم موقعیت زیادی به ذوب آهن ندادیم و خودمان هم چند موقعیت داشتیم که استفاده نکردیم. موقعیتی که ذوب آهن گل کرد، برای ما هم پیش آمد که دروازه بان حریف گرفت. بدشانسی دیگر ما این بود که منشا بین دو نیمه مصدوم بود و 20 دقیقه ابتدایی نیمه دوم را هم با مصدومیت بازی کرد. 20 دقیقه آخر خوب بازی کردیم و فکر می کنم وقتی گل خوردیم، فشار از روی ما برداشته شد و راحت تر بازی کردیم و موقعیت هایی داشتیم. اواخر بازی حداقل می توانستیم به یک گل برسیم، اما مجموعاً ما الان در رتبه چهارم جدول هستیم و فرایند تیم بد نبوده است. مسئولیت شکست ها با من است و هر چه پیروزی داشتیم، به تیم و بچه ها تعلق دارد. من در این سه سال روزهای خوبی با مس داشتیم و دوست داشتم آخر سال برای آنها کاری انجام دهیم.

ربیعی در پاسخ به این سؤال که آیا این آخرین بازی مس در سرچشمه بود و در سال نو به رفسنجان خواهید رفت، گفت: اگر قسمت باشد و همه چیز آماده باشد، به رفسنجان می رویم، چون ما از میزبانی مان خیلی استفاده نمی کنیم.

وی درباره برنامه های مس در سال آینده، گفت: طبق تقویم مسابقات باید 14 فروردین به تبریز برویم در لیگ به مصاف تراکتور برویم و هنوز تقویم آماده نشده، اما احتمالاً 20 فروردین در جام حذفی بازی می کنیم. نمی دانم در ماه رمضان بازی های لیگ ادامه دارد یا نه، اما این استراحتی که الان هست، برای تیم ما خوب باشد. نیازمند این هستیم که کمی از این فضا فاصله بگیرم و مطمئناً پرقدرت تر برمی گردیم. با تمام وجود و از تمام انرژی مان برای تیم زحمت می کشیم. نتایج را تا الان دیدیم و ما دنبال ارتقای جایگاه مان نسبت به فصل قبل هستیم که هشتم شدیم. ما برای جاه طلبی خودمان کوشش می کنیم که برای کسب سهمیه کوشش کنیم. الان در رتبه چهارم جدول هستیم و در جام حذفی هم بین 8 تیم هستیم، اما اگر هم پیروز نشدیم سهمیه بگیریم، باید واقع بین باشیم که سال دوم حضور ماست. ما نباید با دو برد یا دو باخت قضاوت شویم. رتبه ما در سال اول حضور در لیگ تک رقمی بوده و این فصل هم همین خواهد بود. ما خیلی کوشش می کنیم، اما اگر تیم ما استرس داشته باشد، طبیعی است. دربی دیروز استرس داشت و امروز هم بچه های ما استرس داشتند و ذوب آهن راحت تر از ما بازی کرد. چون آنها به هدفی که می خواستند رسیده اند و راحت تر از ما بازی می نمایند، اما تیم ما چون دنبال یک اتفاق بزرگ تر است، استرس دارد که باید این استرس را از تیم مان دور کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 2116

به "ربیعی: شکست غیر منتظره ای داشتیم، اگر قرار باشد با هجمه ها پنالتی ما را نگیرند، عدالت نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربیعی: شکست غیر منتظره ای داشتیم، اگر قرار باشد با هجمه ها پنالتی ما را نگیرند، عدالت نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید