سانسورچی های شبکه های اجتماعی در معرض مسائل روانی

به گزارش مجله جگوار، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، این گروه از کارمندان محتوای مخرب را از پلتفرم های اجتماعی مانند فیس بوک و تیک تاک حذف می نمایند.

سانسورچی های شبکه های اجتماعی در معرض مسائل روانی

چنگیز هاکسوز که به عنوان یک بازبین محتوا در شرکت برون سپاری تلوس اینترنشنال فعالیت می کرد، قرار است در مقابل هیات دیجیتال بوندستاگ حاضر گردد و درباره شرایط کاری اش هنگام آنالیز محتوای مخربی شرح دهد که از لحاظ روحی و احساسی به وی آسیب زد.

تلوس اینترنشنال یک تهیه نماینده مشهور سرویس بازبینی محتوا برای شرکت های فناوری بزرگ از جمله فیس بوک بود.

شبکه های اجتماعی مانند متا و تیک تاک با هزاران بازبین در سراسر دنیا همکاری می نمایند که مسئولیت مسدودسازی محتوای مخرب مانند هرزنگاری بچه ها و تصاویر خشونت آمیز برای کاربران را دارند.

پیش بینی می گردد هاکسوز یک درخواست با امضای بیش از 300 بازبین محتوا در آلمان را ارائه کند و خواهان حفاظت های حقوقی نو برای فعالان این صنعت از جمله ارتقای دسترسی به سرویس های سلامت ذهنی، ممنوعیت امضای قرارداد عدم افشا و بهبود حقوق و مزایا گردد.

وی در این باره می گوید: من متقاعد شده بودم که شرکت پشتیبانی سلامت ذهنی مناسبی فراهم می نماید، اما اینطور نبود. در شرکت بیشتر آماده سازی انجام می شد. شرکت های برون سپار به غول های فناوری در فرار از مسئولیت هایشان یاری می نمایند.

این در حالی است که متا با فشارهای روزافزون به علت شرایط کاری بازبین های محتوا روبرو است. در 2020 میلادی این شرکت برای تسویه شکایت بازبین های محتوا درآمریکا که از مسائل سلامت روحی بلندمدت رنج می برند، 52 میلیون دلار غرامت پرداخت کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 خرداد 1402 بروزرسانی: 26 خرداد 1402 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 2298

به "سانسورچی های شبکه های اجتماعی در معرض مسائل روانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سانسورچی های شبکه های اجتماعی در معرض مسائل روانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید